גיתית השאירה הודעה במשרדי וביקשה שאתקשר בשעה מסוימת וממספר טלפון בלתי מזוהה. יש לקוחות שמקפידים כבר בשיחה הראשונה לנקוט בכל אמצעי הזהירות, כדי לשמור על דיסקרטיות. הרגישות מובנת לי, הגיונית ומוקפדת גם מצידנו. גיתית החלה לספר לי שהיא חושדת שבעלה דורון מנהל רומן סודי. הם מתגוררים במרכז הארץ וקבענו להיפגש בבית חברתה, שגרה באזור השרון.

בפגישה גיתית נראתה נרגשת ומתוחה, אך גם שלמה ובטוחה בעצמה. לדבריה, התברר לה שדורון מנהל רומן כשמצאה במקרה קונדום מתחת לכיסא ברכבו. "דורון לא צריך אמצעי מניעה, אלא אם הוא מנהל רומן", קבעה בנחרצות. בעצת חברתה החליטה גיתית שלא לשוחח בעניין עם דורון. השיקול היה שדורון יכול לטעון להגנתו שאין לו קשר לקונדום, מאחר שעובדיו משתמשים גם הם ברכב מעת לעת. במידה והייתה מתעמתת איתו, גיתית לא הייתה יכולה להוכיח דבר, לפחות כל עוד אין לה ראיות יותר חזקות. "לכן החלטתי לפנות אליך, לחקור את הנושא ולהשיג לי ראיות חד משמעיות", אמרה.

צילום: shutterstock

שוחחתי עם גיתית על הקשר ביניהם, על אופיו של דורון ועל שגרת יומו. גיתית סיפרה שדורון הוא בעל עסק להתקנת מערכות מיזוג, ומרבה לעבוד עם משרד הביטחון והצבא. מכיוון שלפעמים יש לו עבודות הרכבה גדולות בבסיסים מרוחקים (בעיקר בצפון הארץ), דורון הגיע להסדר לפיו הוא ושני עובדיו יכולים להישאר לישון במתחם הבסיס, ובכך לחסוך לעצמם שעות נסיעה רבות. כאן, לדברי גיתית, יש לדורון פתח והוא יכול לנצל את ההזדמנות.

קיבלתי מגיתית את כל הפרטים הנדרשים לצורך מעקב אחר דורון וסוכם שבנסיעה הבאה שלו שתכלול לינה בבסיס, נעקוב אחריו ונבחן את התנהגותו. כעבור כשבועיים, גיתית התקשרה אליי ומסרה שבעוד שלושה ימים דורון יוצא להרכבת מזגנים בבסיס ברמת הגולן וישהה בבסיס במהלך הלילה.

דורון יצא בשעת בוקר מוקדמת, אסף את שני עובדיו מבתיהם. הם נראו מעמיסים כלי עבודה על הרכב ולאחר מכן החלו בנסיעה צפונה. סביב השעה 11:00 בבוקר הגיעו השלושה לבסיס בדרום רמת הגולן. לאחר קבלת אישור נכנסו עם הרכב לתוך הבסיס, וצוות המעקב המתין לסוף היום. לאחר שעות המתנה ארוכות, בשעת ערב מוקדמת, נראה דורון יוצא עם רכבו מהבסיס. הוא היה לבדו ברכב והחל בנסיעה מכיוון דרום רמת הגולן לעיר טבריה. כעבור פחות משעה הגיע דורון לעיר ונראה נוסע ישירות לכתובת מגורים באחת השכונות. הוא החנה את הרכב, וכשיצא ממנו אפשר היה לראות כי החליף את בגדי העבודה.

דורון נכנס לבית פרטי. מחקירה קצרה בשטח עלה כי במקום מתגוררת בחורה כבת 35, גרושה. דורון לא יצא מהבית במשך כל הלילה. בשעת בוקר נראה יוצא בחברת האשה, שהייתה לבושה במדי צבא ועונדת דרגות נגד. כבר בשלב זה, לפי תג היחידה שהיה על זרועה, היה ברור שהיא משרתת בבסיס סמוך לבסיס שבו דורון עבד בימים האלה. דורון ואשת הקבע נכנסו לרכבו והחלו בנסיעה לכיוון רמת הגולן. השניים הגיעו לפתח הבסיס שבו משרתת האשה, שם נראו נפרדים בנשיקה ארוכה ובחיבוק. לאחר שיצאה מהרכב ונכנסה לבסיסה, המשיך דורון בנסיעה קצרה לבסיס שבו המתינו לו שני עובדיו.

במהלך השיחה שבה עדכנתי את גיתית, דורון התקשר אליה לאחל לה בוקר טוב. בחוצפתו הוא "סיפר" על הלילה הקשה שעבר עליו: "במיטה צבאית המזרונים קשים ובעובי של מצה", התלונן החוצפן. בהתייעצות עם גיתית הוחלט שצוות המעקב סיים את הפעילות וחוזר למרכז.

בחקירה סמויה התמונה התבהרה. דורון הכיר את המאהבת כאשר הרכיב מזגנים בבסיס שבו היא משרתת ושם ככל הנראה התפתח הרומן. כך, בכל עבודה בצפון שבה דורון נאלץ להישאר ללילה, היו השניים נפגשים לליל אהבים בדירתה בטבריה. כעבור שבוע גיתית התקשרה לשתף אותי בשיחה הקשה עם דורון. לאור הממצאים, דורון הודה מיד וביקש סליחה ומחילה. היא, מצידה, טרם קיבלה החלטה בנוגע לעתיד הזוגיות.

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים.

גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות", בנתניה