שירות פורץ דרך בכללית: מכשיר טייטו (Tyto) לביצוע בדיקות עצמיות בבית המטופל ושידורן און-ליין לרופא.

בעזרת המכשיר, שפותח בישראל, ניתתן לערוך בבית בדיקות גרון, אוזניים, דופק, לב, ריאות, עור והאזנה לקולות בטן, באופן עצמי וללא צורך להגיע למרפאה. המדדים משודרים לרופא און ליין, באמצעות אפליקציה ייעודית, כך שיוכל לאבחן ולצייד את המטופל בהמלצות לטיפול.

מכשיר טייטו (Tyto) לביצוע בדיקות עצמיות. צילום: דוברות כללית

להפעלת השירות קדם פיילוט שנמשך כארבעה חודשים, וכלל מטופלים אשר התנסו בו ודיווחו כי ההפעלה העצמית של מכשיר הטייטו פשוטה וידידותית. הרופאים שלקחו חלק בבדיקת המערכת דיווחו כי הנתונים שהתקבלו דרך המכשיר היו באיכות גבוהה, וסייעו להם בהערכת מצב המטופל.

לאחר תקופה בה הופעל השירות כפיילוט והוכח כמוצלח, הוא מוצע עתה לכלל מבוטחי הקופה ונרשמה התעניינות רבה: למעלה מאלף איש רכשו את המכשיר זמן קצר לאחר שהשירות הוצע לציבור.

המכשיר מתאים לכלל הלקוחות, ובעיקר מהווה מענה יעיל להורים לילדים קטנים, אשר יוכלו לקבל שירות רפואי בבית, ללא צורך להגיע עם הילד החולה למרפאה. הטייטו לא רק חוסך עבורם זמן יקר ולוגיסטיקה במציאת פתרונות לילדים האחרים במשפחה, אלא גם מפחית חשש שהילד ייחשף לתחלואה נוספת בעת שימתין במסדרון עם חולים אחרים. כמו כן, נחסכת מהילד חוויה מאיימת לעתים של בדיקה על ידי אדם זר עבורו, בעוד כאן ההורה הוא הבודק. הטייטו נוח גם לאנשים שמתקשים להתנייד.

פרופ' חזי וייסמן, מנהל שירותי און ליין בכללית: "מכשיר הטייטו מאפשר ביצוע בדיקה בצורה אמינה ובטוחה.

"אנו בעידן חדש שבו נקודת הטיפול נמצאת בכל מקום וניתן לתת שירות וייעוץ רפואי מכל מקום ובכל מקום, בלי להיות תלויים בצורך להגיע למרפאה ובשעות פעילותה. השירות יינתן כאשר לרופא ישנה גישה לתיק הרפואי של המטופל והייעוץ יהיה מתועד בתיק הרפואי. כמו כן, במקרה הצורך ניתן יהיה להנפיק מרשמים דיגיטליים והפניה לבדיקות נוספות".

עלות מכשיר טייטו ללקוחות כללית – 450 שקל, עד 6 תשלומים ללא ריבית. ניתן לרכוש באמצעות אתר כללית אונליין בלבד (יש צורך בסיסמה), ולאסוף בנקודות איסוף חבילות הפזורות ברחבי הארץ, או באמצעות שליח בתוספת תשלום.