כללית הרחיבה את שעות הפעילות של בתי המרקחת המרכזיים שלה כך שכיום יש 4 בתי מרקחת בקריות אשר פועלים מרבית ימות השבוע עד 21:00. כמו כן, בתי המרקחת בזבולון ובהרמן- קריית מוצקין פותחים דלתותיהם כבר בשעה 07:30.

כמו כן, בתי המרקחת במרפאת רסקו קרית ים ולב הקריה בקרית אתא פועלים עד השעה 14:00 בימי שישי. הרחבת שעות השירות מקלה מאד על אנשים עובדים ולומדים. מדובר ביתרון משמעותי בשירות בתי המרקחת למבוטחי כללית בקריות שנהנים ממכך שיש בית מרקחת בכל מרפאה של כללית, הממוקמת בכל שכונה בקריות, מה שמאפשר נגישות מירבית ועתה גם יותר שעות זמינות.

יתר על כן, לרשותם של מבוטחי כללית, ביכולתם לבחור בין שני מסלולי שירות: גם בבתי המרקחת המרפאתיים וגם בסניף הסופרארם בקריון עמן יש לכללית הסכם קונסיגנציה וניתן למשוך תרופות מרשם בהשתתפות עצמית בלבד, כמו בבית מרקחת של כללית. בנוסף על בתי המרקחת במרפאותיה, מפעילה כללית שני בתי מרקחת שאינם חלק ממרפאה ופועלים בשכונת הרקפות בקרית ביאליק ובסביוני קרית ים.

בית מרקחת מרפאת הרמן | צילום: דוברות כללית-

בכל בתי המרקחת של כללית ניתן גם שירות ייחודי של ייעוץ רוקחי, שבו רוקח מיומן נפגש עם מטופלים הנוטלים מספר רב של תרופות להדרכה אישית במהלכה נבדקות התוויות נגד, תופעות לוואי, ההיענות הטיפולית, מזונות ושתיה שמותר או אסור ליטול עם התרופה ואופן איחסונה והשימוש בה. הדרכה זו מונעת את "מחלת התרופות" ותורמת לאיזון מצבם הבריאותי של המטופלים תודות לשיפור אופן צריכת הטיפול התרופתי.

כללית הפעילה גם מערך של שירותים מקוונים, שמשפרים מאד את השירות בתחום אספקת תרופות, כולל אפשרות להזמין חידוש תרופות בלחיצת כפתור במחשב או בסמארטפון ולוודא שהתרופה לה זקוק המטופל נמצאת במלאי בית המרקחת והיכן יוכל לקבלה במידה ואינה זמינה שם.

"הרחבת שעות מתן השירות בבתי המרקחת ומערך השירותים הדיגיטליים בהקשר זה", מציין אלי כהן – מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית, "מאפשרת להעניק למטופלים שלנו מעטפת משודרגת של שירות הנפקת תרופות, כשאנו מקפידים לחדש ולפתח שירות כל העת בהתאם לצרכי המטופלים".