אילוסטרציה: ShutterStock

משרד החינוך ועיריית קרית אתא יפצו תלמיד מבית הספר רוגוזין בסכום של 90 אלף שקל, לאחר ששבר את קרסולו במהלך משחק כדורגל בשיעור ספורט.

קראו עוד ב-mynet:
ביאליק: שאף גז מזגנים ושבר לפקח את היד
תושב קרית חיים ניקב צמיגים של 20 כלי רכבבכתב התביעה נטען, כי ביום 13.1.09, במסגרת שיעור חינוך גופני אשר הועבר על ידי מורה מחליף, שיחקו התלמידים כדורגל במקום לא מסודר, רווי בורות עם כדור לא מנופח.

תוך כדי המשחק, ניסה התלמיד להסיט את הכדור עם רגלו, אולם הכדור נתקע בקרקע בגלל השילוב של חוסר האוויר בכדור ותנאי המגרש הגרועים והוא עיקם את קרסולו ונפל.

בכתב התביעה הבהיר סניגורו של התלמיד, עו"ד יעקב פלדשטיין, כי אילו המשחק היה מתקיים עם כדור מנופח, במשטח אחיד ללא מהמורות, פציעתו של מרשו היתה נמנעת. עוד טען עו"ד פלדשטיין, כי לאחר הנפילה התלמיד לא קיבל עזרה מהמורה ופונה לצידי המגרש בכוחות עצמו ובעזרת חבריו. אביו פינה אותו מבית הספר לבית החולים בני ציון, שם אובחן שבר בקרסול והוא אושפז למשך שלושה ימים, במהלכם נותח לצורך שיחזור וקיבוע פנימי של השבר באמצעות גבס וברגים.

לאחר שישה שבועות הוסר הגבס ולאחר חצי שנה שוב נותח התלמיד על מנת להוציא את הברגים. עוד ציין עו"ד פלדשטיין כי עד היום סובל מרשו מכאבים והגבלה בתנועה ופציעתו אירעה עקב רשלנותן המלאה של משרד החינוך ועיריית קרית אתא שלא דאגו לבטיחות התלמיד בזמן פעילות ספורטיבית בתוך בית הספר.

סכום הפיצוי נקבע השבוע במסגרת הסכם פשרה בין הצדדים, על פיו משרד החינוך יפצה את התלמיד ב-45 אלף שקל ועיריית קרית אתא, באמצעות חברת הביטוח שלה תפצה אותו בסכום זהה.