בית משפט השלום בקריות אישר בשבוע שעבר הסכם פשרה שהושג בעקבות תביעה לפיצויים על סך 585 אלף שקל, אותה הגישה תושבת האזור נגד בית חולים.

בהדמיה גילו כי מקור הדימום הוא קרע ברחם | צילום אילוסטרציה: ShutterStock

האירוע התרחש לפני כארבע שנים, כאשר התובעת, בשנות ה-40 לחייה, המתגוררת באזור, הגיעה לבית החולים כדי ללדת את בנה השלישי ולמרות שהלידה הסתיימה באופן טבעי וללא סיבוכים, זמן קצר לאחר מכן שמו לב הרופאים כי השלייה, שאמורה לצאת מן הגוף באופן טבעי אחרי הלידה, לא נפרדה מן הרחם והיה צורך להעביר אותה לחדר הניתוח.

לאחר הניתוח הועברה התובעת אל מחלקת היולדות להשגחה רפואית, אך כעבור זמן קצר חלה הידרדרות במצבה הרפוואי: היא סבלה מדופק מהיר, לחץ דם נמוך וחיוורון. עקב חשש לדימום פנימי, הוחזרה אל חדר הלידה ומצבה הידרדר. בבדיקת ההדמיה גילו כי מקור הדימום הוא בעקבות קרע ברחם, והוחלט לכרות אותו.

התביעה הוגשה על ידי עו"ד רשאד סלים בגין רשלנות רפואית נגד בית החולים והקרן הפנימית לביטוח הממשלה בהנהלת "ענבל – חברה לביטוח".

כתב התביעה שנתמך בחוות דעת של מומחה בגינקולוגיה ומיילדות, נטען כי הקרע ברחם, כמו גם אי אבחונו במועד, נגרמו עקב התרשלות בית החולים במהלך פעולת ריקון הרחם. לתביעה צורפו גם חוות דעת לפיהן המקרה גרם לה לבעיות נפשיות שהשפיעו על כושר תפקודה הכללי.

בהליך גישור התקבלה פשרה לפיה מבלי להודות באחריות, תפוצה התובעת בסכום כולל של 585 אלף שקל.

עו"ד סלים: "כריתת רחם יכולה גם לגרום להשפעות תפקודיות מבחינה תעסוקתית וחברתית ולא רק מבחינת הכושר להביא עוד ילדים לעולם. אנו שמחים שבית החולים ניהל מו"מ בהגינות והסכים לשלם לתובעת הפיצוי המגיע לה במלואו".