בכרמל מחויבים לשיתופי פעולה בחדשנות ובתחום הבריאות הדיגיטלית. "בית החולים כרמל פועל בשיתוף גורמים רבים ביניהם הרשות לחדשנות,  be well Haifa  והחברה הכלכלית חיפה כדי לקדם חדשנות דיגיטלית. בית חולים כרמל והכללית כארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה פועלים בדגש על רצף הטיפול הכולל, בין בית החולים והקהילה ושימוש במידע הדיגיטאלי הרב כדי לשפר את איכות הטיפול והשירות שמקבלים המטופלים", כך אמר מנהל כרמל, ד"ר אבי גולדברג, במפגש ייחודי לחידוש אמנת הבריאות עם ראש העיר חיפה, ד"ר קליש רותם, ומנהלי בתי החולים בעיר.

עוד אמר ד"ר גולדברג כי: " אנו בכרמל שמחים לשתף פעולה בעבודה, במחקר ובפרויקטים משותפים עם חברינו מבתי החולים רמב"ם ובני ציון בעיר כדי לחזק את מערכת הבריאות במרחב חיפה והסביבה".

עיריית חיפה חידשה החודש את האמנה לשיתוף פעולה בין המרכזים הרפואיים לחברות הזנק שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר חיפה וסביבותיה. האמנה שנועדה לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית והמכשור הרפואי, נחתמה ביוזמת עיריית חיפה ובשיתוף המכון הישראלי לחדשנות  Be Well Haifa והחברה הכלכלית לחיפה.

חותמים על אמנת הבריאות החדשה. צילום: אלי דדון

על האמנה חתמו בשם עיריית חיפה ראש העיר, ד"ר עינת קליש רותם, מנהל בית חולים כרמל, ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, ד"ר מיכאל הלברטל, ומנהל בית חולים בני ציון, ד"ר אוהד הוכמן, מתוך כוונה לצרף אליה בעתיד הקרוב גורמים נוספים בתחום הרפואה ובהם קופות החולים הפועלות בעיר. באמנה מתחייבים הצדדים השותפים לטפח שיתופי פעולה בין קהילת יזמים למרכזים, למכוני המחקר הרפואיים ולעיריית חיפה, להוביל מהלכים עירוניים וארגוניים לקידום הרפואה הדיגיטלית והמכשור הרפואי בעיר, ליצור את התנאים לשגשוגן של חברות סטארט-אפ באופן שתהיה בו תועלת הדדית,  לסייע בהנגשת מידע על פי קריטריונים שיקבעו על ידי המרכזים הרפואיים  להעניק הכרה לאופייה הייחודי של העיר חיפה בפעילות בתחום הבריאות הדיגיטלית

האמנה נחתמה במהלך מפגש אותו קיים פורום הבריאות הדיגיטלית   Haifa Health Talk ביוזמת המכון הישראלי לחדשנות בשיתוף קהילת  Be Well Haifa  והחברה הכלכלית לחיפה במסגרת סדרת מפגשים בתחום זה המתקיימים בחיפה.
ד"ר גלית, רנד מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי ומחקר בעיריית חיפה, אמרה כי הטקס הינו צעד הצהרתי מבורך וחשוב בביסוס מעמדה של חיפה כעיר ידידותית ליזמים מתחומי הבריאות, וכי היא מקווה שמהלך זה יקל על פניות היזמים למרכזים הרפואיים וששני הצדדים ייהנו משותפות הדדית. לגבי ההמשך עדכנה ד"ר רנד כי כבר כיום קיימת הפלטפורמה של המכון הישראלי לחדשנות, Be Well, המציגה אתגרים ייחודיים של מרכזים רפואיים ברחבי הארץ ויזמים מוזמנים להציע פתרונות לאתגרים שעלו, והפניה מתבצעת באמצעות טופס מקוון ייעודי לכל מרכז רפואי  כולל ביה"ח כרמל כמובן בקישור: https://www.bewellil.org/challenges-website). בימים אלו עובדים על חשיפת הפלטפורמה גם באתר היזמות העירוני Haifa UP לצורך פרסום אפיק ההתקשרות בקרב היזמים.

בכרמל מפיצים ידע עולמי

פרופ' גדי רנרט, מנהל המחלקה לרפואת הקהילה ואפידמיולוגיה במרכז הרפואי כרמל והתוכנית לרפואה מותאמת אישית בכללית, הוזמן לתת הרצאת אורח במרכז הרפואי הידוע "מיו קליניק" ברוצ'סטר, מינסוטה. המרכז  שהוא אחד המובילים בעולם ברפואה ומושך אליו אלפי חולים מרחבי העולם, מפתח תוכניות להטמעת הרפואה הגנומית (המותאמת אישית) בתוך השירות הרפואי השגרתי  של המומחים העובדים בו.

פרופ' רנרט מכרמל במיו קליניק. צילום: בית החולים כרמל

פרופ' רנרט המפעיל בישראל פרויקט ניסיוני ענק להטמעת הרפואה המותאמת אישית במרפאות שרותי בריאות כללית הוזמן להרצות במיו קליניק כדי לתרום מניסיונו העשיר בזיהוי גורמי סיכון גנטיים לתחלואה כרונית ובזיהוי גורמים גנטיים המשפיעים על פעילות תרופות שונות הניתנות למחלות כרוניות. השימוש במידע גנטי על מנת לשפר את איכות הרפואה הפך בשנים האחרונות לגישה מובילה בעולם מסיבר פרופ' רנרט ובמחלות מסוימות כבר הוכח  כמסוגל גם להוביל למניעה או גילוי מוקדם של מחלות וגם להוביל לשיפור הטיפול משום שיסייע להימנעות ממתן תרופות שאינן מועילות או מזיקות.  במסגרת ביקורו נפגש פרופ' רנרט מבית החולים כרמל עם עשרות מומחים בתחום והרצאתו במסגרת ה"ביקור הגדול" החודשי של במרכז הרפואי שודרה בשידור חי גם לקמפוס המרכז הרפואי בפניקס/סקוטסדל ולקמפוס פלורידה.

ילדים ונהנים בבית החולים כרמל

כ-150 ילדי עובדי בית החולים כרמל נהנו השבוע ביום עשיר ומיוחד שנעשה לכבודם באינדי פארק שברמת הגולן. עשרות ילדי עובדי כרמל העולים השנה לכיתה א' יחד עם עוד עשרות ילדים החוגגים השנה בר ובת מצווה נפגשו השבוע ברחבת בית החולים ועלו באוטובוסים ממוזגים ומלאים בקולות של שמחה מבית החולים כרמל לרמת הגולן הקרירה והנעימה.

את הילדים השמחים ליוו ליום הכיף הוריהם העובדים בכרמל מכל המגזרים רופאים אחיות עובדי מנהל ומשק טכנאים ועובדי מעבדה עובדי מחלקת ביטחון ומכוני הדימות וממחלקות נוספות. אותם ליוו גם מפיקי האירוע יו"ר ועד העובדים הנמרצת של כרמל, אירנה ברייב, עם צוות הוועד שלה, ומנהל משאבי אנוש אהוד פקלר וצוות משאבי אנוש, כשכולם עושים הכל כדי לגרום מקסימום הנאה לילדי העובדים. לכל המגיעים לפארק חיכתה קבלת פנים צבעונית  של איפור אינדיאני כולל נוצות צבעוניות מדליקות כיאה לאינדי פארק ולאחר ארוחת בוקר עשירה וטעימה הם חולקו לפעילויות מגוונות בהתאם לגילאים שלהם.

ילדי כרמל במגלשות. צילום: בית חולים כרמל

ד"ר קרן זיסמן קרדיולוג בכיר מכרמל שבנו נבו עולה לכיתה א' וביתו כרמל חוגגת בת מצווה נהנה יחד עם ילידיו ביום הכיף ואמר: "היום היה ערוך בצורה פנטסטית הנסיעה בג'יפים כל ספורט המים, הפעילויות הקבוצתיות ובכלל כל הגיבוש החברתי היו מעולים. זאת היתה גם הזדמנות נהדרת לפגוש להכיר את כל ילדי העובדים והקולגות  שלנו בכרמל, מה שמחזק ומגבש את הקשר לכרמל כמשפחה אחת גדולה".

אהוד פקלר מנהל משאבי אנוש של כרמל שהתרוצץ כל השבוע כדי שילדי כרמל ייהנו אמר כי: "זה בהחלט משמח לראות כיצד העובדים ההורים והילדים מבלים זמן איכות ביחד, בחרנו את תקופת החופש הגדול כגיבוש משפחתי כדי שכולם יחד יכלו ליהנות ולבלות בכיף".

לקראת סוף היום העמוס בפעילויות כיפיות חילקו אהוד פקלר ואירנה ברייב, יו"ר ועד העובדים, מתנות מפנקות לכל הילדים, כשהעולים לכיתה א' התחדשו בקלמרים מלאים בכל טוב לתחילת הלימודים וילדי הבר/בת מצווה התחדשו בתיקים ממותגים גדולים ויפים. את היום המוצלח סיכמה היו"ר אירנה ואמרה: "העובדים שלנו מכל המחלקות עובדים קשה לאורך כל השנה וזה חלק מהמחויבות שלנו כוועד וכהנהלה לדאוג להם ולבני המשפחות שלהם. יום הכיף היה מושקע ומאורגן היטב ועם צוות וועד נהדר כמו שיש לי יחד עם משאבי אנוש זה היה תענוג לעבוד. אנחנו מצפים שכמה שיותר עובדים שישתתפו בכל פעילויות הרווחה שלנו לאורך כל השנה אנחנו רוצים שכמה שיותר עובדים ייחשפו וייהנו מהפעילויות שלנו".

בהפקת האירוע עזרה ותמכה גם וועדת הרווחה הארצית של הכללית.