אחת הבעיות שמטרידות היום הורים רבים הוא משחק הפורטנייט, שגורם לצעירים רבים לשהות שעות ארוכות מול המסך. מעבר להסתגרות במרחב הביתי, הרי שלשעות מסך רבות יש השלכות נפשיות ופיזיות על התפתחות הילד. בעידן בו הילדים ממעטים לשחק בחוץ ובוחרים להתנהל במרחב הוירטואלי, הורים רבים מוצאים את עצמם מתמודדים עם העולם החדש.

במסגרת פעילותו לקידום בריאות הקהילה יצא צוות מרפאת כללית לשני מפגשים, אחד עם הורים והשני עם תלמידים  שנערכו בבית הספר בשכונת משכונת האומנים בקרית מוצקין.

מפגש ראשון נערך עם ההורים ובמהלכו ד"ר ווגדי גמול – מומחה ברפואת ילדים ממרפאת נווה גנים שוחח עם ההורים על בעיה המטרידה רבים מהם: ההתמכריות לפורטנייט כשהמסר שלו היה התמכרויות למסכים והשלכותיה בעתיד לבעיות קשב. בהרצאה נוספת שמעו ההורים הסבר מפי ד"ר רמי קאופמן, מנהל המכון להתפתחות הילד של כללית בקריות, על הפרעות קשב וריכוז ודרכי ההתמודדות עמן.

אירוע בריאות בשכונת האומנים. צילום: דוברות כללית

בפעילות נוספת, השתלב צוות כללית בשבוע הבריאות שנערך בבית והתמקדה הפעם בתלמידים: התקיימו שתי הרצאות נוספות הפעם לילדים. כ-250 ילדים שמעו מפיו של ד"ר גמול על חשיבותה שלפעילות ספורטיבית וענת יגודין- אחות ממרפאת נווה גנים הסבירה על חשיבות השמירה על כללי היגיינה ועל הסכנה בזיהומים.

צוות כללית מדגיש כי ילדים הם סוכני המידע הטובים וגם מחוללי שינוי יעילים ביותר באשר להתנהגות כל בני המשפחה ולכן הדרכה שלהם תורמת לקידום הבריאות בקהילה ומאפשר הטמעת כללי התנהגות בריאות נכונה מגיל צעיר.