כנס פתוח לציבור הרחב בנושא מחלת הפרקינסון המיועד למטופלים ובני משפחותיהם ייערך בבית החולים כרמל ביום שני ה 20.5. את הכנס ירכז ומנהל ד"ר סמיח באדרנה, מנהל שירות פרקינסון והפרעות תנועה, במחלקה הנוירולוגית בכרמל והוא ייערך בשיתוף עמותת פרקינסון ישראל. הכנס מיועד למטופלי פרקינסון מתקדם ובני זוגם כשהמטרה היא להכיר ולהתמודד עם מורכבות המחלה.

בכנס ירצה ד"רבאדרנה על החידושים תסמינים וטיפולים בשלבים המתקדמים של מחלת הפרקינסון. דנה הלוי, קלינאית תקשורת בבית החולים כרמל, תסביר ותדגים על שיטות חדשניות בטיפול בקול וקשיי בליעה בפרקינסון, ודניאל הורוביץ ממכון הפיזיותרפיה של בית החולים תדגים ותסביר על תרגול גופני מומלץ ועל מניעת נפילות בחולי פרקינסון. את הכנס  תפתח יו"ר עמותת פרקינסון ישראל, הגב' עמיר כרמין, שתרחיב על זכויות החולים בישראל ועל כל הנעשה בעמותה ובישראל בכלל לקידום החולים בפרקינסון.

ד"ר סמיח באדרנה. צילום: אלי דדון

בביה"ח כרמל פועלת במסגרת המחלקה הנוירולוגית מרפאת פרקינסון והפרעות בתנועה המנוהלת על ידי מנהל השירות ד"ר סמיח באדרנה ולצדו פועלים ד"ר אילה שוורץ והאחות האחראית, ציפי אלקיס.

מרפאת פרקינסון והפרעות בתנועה מטפלת בחולי פרקינסון ומחלות שונות הגורמות הפרעות בתנועה, כגון: דיסטוניות של שרירי הפנים, צוואר, עיניים, גפיים תחתונות ועליונות, דיסטוניות כתיבה. כמו כן, רעד, "טיקים" מיוקלונוס, כוריאה, הפרעות ביציבה וקשיי הליכה. במרפאה בכרמל ניתן טיפול ייחודי ע"י הרעלן הבוטוליניום (Botulinum Toxin), לסוגים שונים של מחלות נוירולוגיות דיסטוניות, צוואריות, Hemifacial Spasm, Blepharospasm, Meige Syndrome וגם Facial Synkinesis, ומצב לאחר שיתוק פציאלי הקפי.

המרפאה של כרמל פעילה במחקרים קליניים ובסיסיים בשיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה בטכניון ועם גורמים נוספים בארץ.

כנס הפרקינסון ייערך ביום שני ה 20.5 באודיטוריום בית החולים כרמל החל מהשעה 17:00. הכנס פתוח לציבור הרחב וההשתתפות בו היא ללא תשלום לכל חברי קופות החולים על בסיס רישום מוקדם באתר בית החולים כרמל.