ד"ר גיל לביא, סגן מנהל ביה"ח כרמל, קודם לתפקיד בכיר בהנהלת הכללית ומונה לראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלה הראשית. שירותי בריאות כללית מעניקה שירותי בריאות לכ 4 וחצי מיליון מבוטחים במדינת ישראל  והיא ארגון הבריאות הגדול ביותר בישראל והשני בגודלו בעולם. בהובלתו של מנכ"ל הכללית פרופ' אהוד דודסון, מטרת העל של הכללית הינה להוביל במתן שירות רפואי איכותי, זמין, חדשני ואנושי לכל מטופל בכל עת ובכל מקום.

ד"ר גיל לביא. צילום: אלי דדון

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג, בירך את ד"ר לביא על המינוי החדש ואמר: "ד"ר לביא התבלט והצטיין לאורך כל הקריירה המקצועית שלו בכל תפקיד אותו מילא. ד"ר לביא צמח בבית החולים שלנו, התמחה בפנימית, היה רופא בכיר בחטיבה הפנימית ובארבע וחצי השנים האחרונות היה סגן מנהל בית החולים. כסגן מנהל בית חולים יזם והוביל פרויקטים חדשים ועשה זאת תמיד בראייה מקורית, בחשיבה יצירתית ותוך גילוי מנהיגות בצוותים אותם הוביל. אני מודה לד"ר לביא על תרומתו הרבה לבית החולים כרמל ומשוכנע שגם בתפקידו הבא כראש אגף תכנון ואסטרטגיה של הכללית תהיה לו השפעה גדולה וכי יתרום רבות להובלת הקופה להגשמת תכניותיה ויעדיה".

ד"ר רוני דיוקמן סגן מנהל ביה"ח ברך את עמיתו ושותפו למשרד הסגנים ואמר " תקופת העבודה שלי עם ד"ר לביא היתה מצוינת ונעימה. ד"ר לביא ניחן בכישרונות רבים הוא מנהל עם ראש גדול הוא גדל והתפתח בכרמל ואני מאחל לו הצלחה רבה בדרכו החדשה".

ביום האחרון של ד"ר לביא בכרמל ארגנה המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל סיגל זומר אירוע הפתעה בחדרו של ד"ר לביא שם נפרדו ממנו כל החברים להנהלה בזר פרחים ענק ברכות חיבוקים ואינסוף איחולי הצלחה לדרך החדשה.

בית חולים כרמל נפרד מד"ר גיל לביא. צילום: אלי דדון

ד"ר לביא הודה על המילים החמות ואמר כי "בית החולים כרמל היה ויישאר עבורי תמיד הבית בו גדלתי. כאן גדלתי כסטז'ר וכמתמחה בפנימית, חונכתי על עקרונות החתירה למצוינות בטיפול ובשירות למטופל, אשר כלל המערכת סובבת סביבו. כרמל הוא מוסד רפואי ייחודי מאוד בתרבות הארגונית שלו, אשר מתווה תהליכי עבודה רצופים סביב המטופל, גם בקהילה וגם בבית החולים. המטופל נמצא כאן במרכז, ולא רק כסיסמא. כרמל הוא בשבילי משפחה של אנשים, שבאים כל יום כדי לתת את המקסימום שהם יכולים – גם למטופלים וגם לכלל הצוות העובד איתם ביחד. זה סוד הקסם שהופך את כרמל למוביל קופתי ולאומי בתחומי איכות, שירות ותפעול. אין לי ספק שהצוות המצוין בכרמל ימשיך להוביל ולהצטיין בכל תחומי העשייה".