סביבות למידה חדשניות ללימודי שפה, אנגלית ומתמטיקה נפתחו בבית הספר היסודי ארלוזורוב שבקרית חיים. שלוש הכיתות הייעודיות כוללות לוחות קיר פעילים, משחקים, כלים דיגיטליים ועוד, במטרה להביא ללמידה חווייתית.

קירות פעילים. כיתת שפה בבית הספר ארלוזורוב. צילום: בית הספר

מדובר בשלוש כיתות ייחודיות שנפתחו השנה, ועוסקות במקצועות הליבה: שפה, אנגלית ומתמטיקה. המתכונת פותחה על ידי צוות בית הספר. הכיתות הייחודיות הן נפרדות ומאפשרות למידה בסגנון אחר ומעודדות את התלמידים לחקור, ליצור, לשאול וליזום.

הלמידה נעשית בזוגות או קבוצות, תוך שימוש במגוון דרכי הוראה סביב לוחות קיר פעילים, משחקים או כלים דיגיטליים. למשל, בחדר השפה יש קירות פעילים העוסקים בכתבות מסוגים שונים (חוויה, הזמנה, סיפור, פסקה וכו') וכן לוח שמשלב בתוכו את תחום החינוך הלשוני.

כמו כן קיים מבחר רחב של משחקים ברמות קושי שונות שהוכנו על ידי צוות בית הספר באמצעותם התלמידים מיישמים ומבססים את חומרי הלמידה. קיימת גם עמדת מחשב מגע עבור תכני הוראה דיגיטליים, כגון משחקים, מצגות ומאגרי מידע.

בחדר המתמטיקה, שנבנה במיוחד בהתאם לתוכנית הלימודים, נלמדים ערכי החודש, חגים וכו'. עוד כוללת סביבת הלמידה תחנות בנושאים מתמטיים שונים המתחלפים בהתאם לצרכים. הלמידה נעשית באמצעות מחקר, אמצעי המחשה ומשחק.

חדר אנגלית משלב לוחות קיר מגוונים שבאמצעותם התלמיד יכול לתרגל מיומנויות שונות באנגלית (כתיבה, קריאה, אוצר מילים וכו'). כל לוח מורכב ממספר רמות ידע וחשיבה ומותאם לתלמיד על פי רמתו.

בנוסף, קיימים משחקי קופסה שנבנו על ידי צוות המורות לאנגלית. המשחקים מיועדים לזוגות וקבוצות. מעבר לרכישת הידע, התלמידים מפתחים מיומנויות של עבודה שיתופית, עזרה הדדית ולמידת עמיתים. הושם דגש על עיצוב החדר, המשרה אוירה נעימה ורגועה.