גן שיקומי ראשון מסוגו בקריות נפתח השנה בקרית מוצקין. הגן מיועד לילדים בגילאי 3 עד 6 הסובלים מעיכוב התפתחותי בינוני, שעד כה נדרשו לשהות במסגרת חינוכית בחיפה. מנהל מחלקת החינוך בעיריית מוצקין, איל אורן: "יש 200 אלף תושבים בקריות, למה לא מגיע להם גן קרוב?".

מסגרת ופעילויות המתאימות לצרכי הילדים. צילום: ShutterStock

במוצקין פועלת מזה זמן מסגרת חינוכית לילדים הסובלים מעיכוב התפתחותי בגילאי 0-3. המעון מופעל על ידי עמותת אלווין ומשרת את כל ילדי האזור. "בדרך כלל, אחרי שהילדים הללו הגיעו לגיל 3, הם נשלחו לגנים בחיפה", הסביר אורן.

"לא היתה כל מסגרת מתאימה כאן באזור. פנו אלינו הורים לילדים הקרובים לגיל שלוש וביקשו מסגרת קרבה לביתם. הם שאלו, 'יש 200 אלף תושבים בקריות, למה לא מגיע להם גן קרוב?'. אז החלטנו ללכת על זה ולפתוח מסגרת מתאימה לילדים שתשרת את תושבי כל האזור, לא רק מוצקין. יש לנו חמישה ילדים, רק שניים מהם מקרית מוצקין".

הגן החדש ימוקם בבניין נעמת לשעבר שנסגר, הממוקם ברחוב דרך עכו, בשכונת נוה גנים. בגן מסגרת ופעילויות המותאמות לצרכי הילדים.

"כבר שלוש שנים פועלת במקום עמותת אלווין בחדר שהענקנו להם. מעכשיו תהיה מסגרת המשך. זה יהיה גן ככל הגנים, הוא ממומן על ידי הרשות ומשרד החינוך. בגן תהיה גננת של החינוך המיוחד, והם יקבלו תוכנית המותאמת להם".