הסככות שהוצבו לאורך טיילת החוף בקרית ים אכולות, מתקלפות ואולי אף מסוכנות. כך עולה ממבט מקרוב על עמודי הסככות ועל הברזלים שחשופים בהם.

לקראת שינוי חזות כללי. טיילת קרית ים | צילום: פרטי

לאורך הטיילת הוצבו כמה סככות ומתחתיהן ספסלים לנוחות המטיילים. הסככות נבנו על עמודים ועליהם קונסטרוקציה מבטון. ככל הנראה, בשל הקרבה לים והקורוזיה, העמודים בחלק הצפוני של הטיילת מתקלפים, והכיסוי שלהם מתפורר. הברזלים חשופים, וכל המבנה נראה מוזנח ומסוכן, אך העוברים ושבים ממשיכים לשבת מתחת לסככות.

התופעה נראית בחלק הצפוני של הטיילת, מחוף זבולון צפונה. מבט מקרוב על אותן סככות בדיוק בחלק הדרומי, מחוף זבולון לחוף ימית, מראה כי שם מצב הסככות טוב בהרבה: העמודים מכוסים באריחים, הקונסטרוקציה נצבעה והסככות נראות במצב שמיש ובטיחותי.

תושבים שראו מקרוב מה קורה לסככות שבחלק הצפוני, הביעו דאגה שאם העמודים לא יטופלו, הבטון עלול להתפורר. "זה נראה רע מאוד, היו צריכים לטפל בזה מזמן", אמר אחד מבאי הטיילת הקבועים, שמרבה לשבת במקום.

מעיריית קרית ים נמסר: "כחלק מהתוכנית הכוללת לחוף הים והטיילת, עומדות כל הפרגולות ומרפסות הנוף, כמו גם הטיילת כולה, בפני שינוי חזות כללי. כחלק מתוכנית זו הוסרו אבני החיפוי מהפרגולות לקראת החלפתן בחיפוי חדש"..