עיריית חיפה פנתה לרשות מקרקעי ישראל בבקשה להקצות לה את הקרקע של חוף כאן לשעבר לטובת חוף מוסדר לציבור. לאחר קבלת האישור, תחל העיריה בניקיון המקום. כמו כן סוכם עם עיריית קרית ים על חיבור הטיילת מקרית חיים לקרית ים. ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "בעונה הבאה, חוף כאן ייפתח לציבור".

חוף כאן, יולי 2007 | צילום ארכיון: גיל נחושתן

מזה שנים רבות עומד שטח פארק המים חוף כאן המיתולוגי נטוש ומוזנח. בימיו הגדולים זה היה אתר בילוי פופולרי בצפון, שמשך מבקרים רבים בזכות מתקני המים הרבים והקרבה לים. החוף נסגר לפני כעשור.

בשנים האחרונות התקיים דיון בבית משפט לגבי הבעלות על הקרקע, אולם פסק דין שניתן בחודש אפריל השנה הביא לסיום ההליך, ובו נקבע כי השטח יחזור לחזקת רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הבעלים המקורייים.

יהב: "בעקבות פסק הדין, פנינו בשבועות האחרונים לרמ"י בבקשה להקצות לעירייה את שטח החוף. מדובר ב-51 דונם, שזה הרבה. במשך עשור נלחמנו בכל הערכאות בשיתוף פעולה עם רמ"י כדי להזיז את המטרדים מהמקום. במקביל, פנינו למשרד הפנים כדי להכריז על המקום כחוף רחצה, דבר המחייב אותנו להקים סוכת מציל. זאת מאחר שלדעתנו הסוכה האחרונה בחוף נאות אינה יכולה לשרת את האזור הזה".

חוף כאן, 2011 | צילום ארכיון: דורון גולן

לאחר אישור רמ"י, תידרש העירייה לנקות השטח ולהפוך אותו לחוף רחצה מוסדר. "כרגע המטרה היא להקים במקום שירותים ומקלחות, וליצור חוף ציבורי מוסדר, שלא יפול מהרמה של חוף נאות, שזכה לאחרונה בדגל כחול כאחד החופים היפים ומטופחים בישראל", אמר יהב.

"אני לא יודע כמה זמן יארך הניקיון, זו לא עבודה פשוטה. לפחות כמה חודשים, כולל הסרת מפגעים, צמחייה ועוד. אני בטוח שבעונת הקיץ הבאה החוף כבר יהיה פתוח לרווחת הציבור, ללא עלות".

עוד ציין יהב, כי קיימות תוכניות פיתוח נוספות באזור, ביניהן, חיבור טיילת חוף קרית חיים עם זו של קרית ים. "כבר סיכמתי עם ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, שנעשה חיבור טיילות. עד היום זה לא יכול היה להתבצע בגלל חוף כאן".