ערן גולייב מקרית ים הוא איש רב פעלים: בבוקר הוא עובד בבנק מסחרי, בצהריים הוא סטודנט באוניברסיטה  הפתוחה בחוג לניהול משאבי אנוש וסוציולוגיה, ובערב הוא זמר.

"אני שר, כותב, מלחין, מנגן בכלי נגינה שונים וחי בתוך המוסיקה", מספר גולייב (25). "הופעתי בהרבה אירועי שמחות, וגם בשידור חי בערוץ 24 בתוכנית 'האולפן השקוף' של ירון אילן. הופעתי יחד עם עדן בן זקן, ליאור נרקיס, דיקלה, וביום העצמאות לפני שנתיים עם שלומי שבת, נועה קירל ויואב יצחק. אני עובד בשיתוף פעולה עם עיריית קרית ים במופעים השונים באשכול פיס, בחגים, ערבי תרבות ועוד".

על הבמה ביום העצמאות עם עומר אדם | צילום: אנסטסיה שמואלוב

בחודשים האחרונים נכנס גולייב לתודעת חובבי הז'אנר עם השיר "דידם" שמושמע ברדיו 99.5 - שיר קצבי שמח עם מסר אוניברסלי, לקבל את הכל לטובה, להסתכל על מה שיהיה ולא על מה שהיה. לאחרונה חתם חוזה בסוכנות של רוברטו בן שושן.

ביום העצמאות האחרון הגשים גולייב עוד חלום, כאשר הופיע על אותה במה עם עומר אדם בחגיגות העצמאות בקרית ים.

עד היום הוציא גולייב חמישה סינגלים, בהם אחד שהגיע למיליון צפיות. "אני לא זמר שהולך בכיוון מסוים ותקוע באותו ז'אנר", הוא מצהיר השבוע. "אמנם התחלתי בשירים שקטים בסגנון טורקי, אבל אני מבטיח שאלבום הבכורה שלי יושמע בכל בית. אני הולך לגוון ולגרום לכם להכיר אותי".

מגיל צעיר מאוד הוא חולם להצליח בגדול: "יש לי המון חלומות. להמשיך ליצור מוסיקה, אלבום ועוד אלבום, לגדול ולקפוץ מבמה גדולה לעוד יותר גדולה. ברגעים פנויים ושקטים אני כותב סדרה שבעתיד אוציא לאור".

על דרכי הפצת השיר הוא מספר שהגיע לקהל רחב על אף שלפני מספר חודשים מחק את הפייסבוק ואת האינסטגרם, שם היו לו 35 אלף חברים. "אני בטוח שזה נשמע מוזר, כי היום אם אתה לא נמצא באחת מהרשתות החברתיות, אתה לא קיים. אבל נתנו לרשתות החברתיות במה גדולה מדי בחיינו, ובמקום שהן יהוו הנאה שתעביר לנו חלק מהזמן, אנחנו נמצאים שם כל הזמן, צוברים חברים וירטואליים ומאבדים חברים אמיתיים". נכון לעכשיו, הוא מספר, יש לו רק חשבון פייסבוק עסקי, בניהול חיצוני, במטרה לקדם את הקריירה שלו.

למרות גילו הצעיר, גולייב חש בוגר ושלם. "עברתי הרבה דברים בחיים ששינו את אופן החשיבה שלי, גרמו לי להתבגר. איבדתי חבר, מישהו שהיה איתי מהגן ועד התיכון ואז פתאום התאבד. למדתי לזהות מי אוהב אותי ומי בעל אינטרס".