חגית שגיא, נשואה ואמא לארבעה מקרית מוצקין, ד"ר בהנדסת מכונות, היא מתנדבת באיחוד הצלה כחובשת כוננית ונהגת אמבולנס כשנה וחצי.

חגית שגיא. צילום: איחוד הצלה כרמל

"בחרתי להתנדב באיחוד הצלה היות וזה ארגון המאפשר למתנדבים הרבה גמישות בשילוב בין, משפחה, עבודה והתנדבות. ההתנדבות שלי מתרכזת בשעות הערב ובסופי שבוע.

"ככוננית קיבלתי תיק חובש מלא בציוד. לאחר מספר שבועות המשקל הכבד של התיק גרם לכאבי גב וגם סירבל את התנועה. תחילה חשבתי להוריד את משקל התיק על ידי הוצאת מיכל החמצן, אבל מחשבה זו נפסלה די מהר, כיוון שיש לא מעט מקרים בהם יש לחמצן חשיבות בטיפול מיידי.

כל המתנדבות שודרגו. צילום: איחוד הצלה כרמל

"לפני כשנה הגעתי להחייאה באחד הפארקים בקרית מוצקין, והחנייה הכי קרובה היתה במרחק של כ-500 מ' מהנפגע. בדרכי אל הפצוע הרגשתי שזמן כל כך יקר הולך לאיבוד, בגלל הקושי להתנייד עם דפיברילטור ותיק כבד על הגב- והחלטתי שאני חייבת למצוא פתרון פשוט ופרקטי. קניתי עגלת "שוק" עם 6 גלגלים, כך שתאפשר עלייה במדרגות, חיברתי אותה לתיק החובש באמצעות מספר חיזוקים, ומאותו יום ההתניידות שלי הרבה יותר מהירה וקלה.

"לאחרונה הצטרפו מספר מתנדבות למחוז חוף, ומנהל המחוז, נפתלי רוטנברג, החליט לשדרג לכל המתנדבות את התיק לתיק עם עגלה- טרולבולנס.