מנהל אגף החינוך בעיריית קרית ביאליק, עמי ראובן, הרצה אתמול (ג') לתלמידי חטיבת הביניים דפנה בנושא להקת הביטלס. ההרצאה ניתנה לתלמידים במסגרת חוגי העשרה ומצוינות אנגלית. "הם ישבו מרותקים", סיפר ראובן.

"להקה חוצה גילאים". מנהל מחלקת החינוך והתלמידים. צילום באדיבות העירייה

ההרצאה, שנמשכה שעתיים, הועברה לתלמידי מצוינות אנגלית ותלמידי תחום הדעת מוסיקה. המטרה היתה לחנוך את חדר המוסיקה החדש, שעל קירותיו מצוירים חברי הלהקה, וכן העשרה לתלמידים שלומדים את שירי הביטלס במסגרת לימודי האנגלית. ההרצאה לוותה גם בשירים של החיפושיות שנוגנו בפסנתר על ידי המורה למוסיקה של בית הספר, דורון צור.

ראובן מעביר הרצאות בנושא הביטלס בין היתר לעובדי עירייה, מכללת ותיקים ועוד. "הלהקה הזו מלווה אותי מילדות, והיא פסקול חיי. כבר לפני הרבה שנים, עוד בהיותי מדריך בתנועת נוער, הייתי נוהג להעביר הרצאות אודות הביטלס תוך כדי התעמקות בכל דבר שקשור אליהם. זה תענוג צרוף להעביר את מורשת הלהקה לדור הצעיר.

"דיברתי איתם על תולדות הלהקה, על כל אחד מחבריה ועל התאוריה הטוענת שפול מקרטני מת בתאונת דרכים, ויש אדם אחר שמתחזה לו ולקח את הזהות שלו", סיפר ראובן בהתרגשות.

"הילדים היו מרותקים, שאלו שאלות. הופתעתי לטובה שחלקם הכירו את השירים. להרצות לילדים בנושא, זה אתגר. מבוגרים יותר מכירים ומתחברים, אבל הילדים בכל זאת מתעניינים. זאת להקה ששיריה חוצים את כל הגילאים עד היום".