לכבוד 70 שנה למדינת ישראל, הוענק היום (ד') אות הנשיא ל-70 מורים ו-70 תלמידים. במסגרת הטקס שהתקיים בבית הנשיא בירושלים, מערכת החינוך הביעה הוקרה לפועלם של מורים ותלמידים המצטיינים בהישגיהם ותרומתם לחברה ולקהילה.

מקבלי הפרס במחוז חיפה. צילום: פרטי

מכל מחוז של משרד החינוך קיבלו 9 מורים ו-9 תלמידים את האות. המורים והתלמידים נבחרו על ידי ועדה שבחנה את המלצות של המנהלים מכל בית ספר. בקריות קיבלו את האות, שלוש מורות ושני תלמידים.

המורה אילנה זינגר, ראש תחום החינוך החברתי, מחנכת מזה 23 שנה ומרכזת מקצוע האזרחות בתיכון קרית חיים. זינגר קיבלה את האות לאחר שיזמה בבית הספר את פרויקט ההתנדבות של מחנך עם תלמידיו במוסדות קהילתיים.

היא ידועה בכך שהיא לא מוותרת על אף תלמיד ועל כן משובצת לרוב בכיתות מאתגרות. מכינה תרגולים יצירתיים כדי להפוך את הלמידה למעניינת ומשמעותית. חונכת מורים חדשים בצוות. מלווה את תלמידיה בכל התחומים גם באמצעות שיחות אישיות וסביב ערכים.

מורה נוספת שקיבלה את האות היא אילנה גרשלר רכזת החינוך המיוחד בחטיבת הביניים יצחק רבין בקרית מוצקין. גרשלר זמינה לתלמידיה לשיח על מצוקותיהם, רובם עם בעיות התנהגות קשות 24 שעות ביממה, כולל שבתות.

פעמים רבות מנעה מתלמידיה ליפול לתהומות. גם הורים רבים פונים אליה בשעת מצוקה. באחד המקרים, ילד שהה במעצר והיא הגיעה והיתה שם עבורו. יש לה חשיבה יצירתית וכך היא מתמודדת עם התלמידים. מחזקת אותם ומפרגנת להם.

המורה השלישית היא גלית שאול, מורה מקצועית ורכזת למתמטיקה בתיכון עתיד בקרית מוצקין. שאול מהווה דוגמה אישית חינוכית ערכית לתלמידיה, מחנכת לערכים, מלווה את תלמידיה בכל ההיבטים במהלך כל שעות היממה ותמיד משמשת אוזן קשבת עבורם, דואגת ואכפתית.

בביקור בית אצל אחת מתלמידותיה זיהתה קושי כלכלי רב, בבית היה מחסור בריהוט בסיסי ואף במוצרי חימום לקראת החורף. באותו יום גלית דאגה לכל הנדרש עבור המשפחה. כמו כן פיתחה תכנית של הערכה חלופית מיוחדת במתמטיקה בשם: "המחשת המתמטיקה".

בנוסף שני תלמידים בקריות קיבלו את האות. עמרי ניטצקי, תלמיד י"ב ופעיל חברתי מצטיין באורט קרית ביאליק. עמרי עוזר ביום יום לתלמידים, במקצועות הדעת, הוא מוביל צוותים בכיתת נחשון, יוזם פתרונות לדרכי תחבורה וטקסים בבית ספר. בנוסף מלמד מחשבים ניצולי שואה.

פעיל חברתי מצטיין, עמרי ניטצקי. צילום: פרטי

תלמידה נוספת היא רונה נחם מתיכון רבין בקרית ים. נחום קיבלה את הפרס לאור פעילותה ההתנדבותית למען הקהילה. היא תלמידה מצטיינת פעילה בקרית ים. היא הקימה קייטנה לילדים אוטיסטים והביאה רבים מתלמידי בית הספר להתנדב איתה עבור הילדים האוטיסטים במשך כל השנה.