מתנדבי עמותת אור ירוק ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה.

אחד הנהגים שנצפה בשיחת טלפון. צילום: עמותת אור ירוק

במהלך הפעילות נצפו כ-9,000 נהגים במעל- 140 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בתצפיות בדקו המתנדבים האם הנהגים מדברים בטלפון ללא דיבורית, מחזיקים את הטלפון ביד, קוראים עיתון, מתגלחים, מתאפרים, אוכלים או מתעסקים עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי.

בין המתנדבים שביצעו את התצפיות היו גם חברי קבוצות הנוער של עמותת "אור ירוק" לכבוד שניאור חשין ומתנדבים בתכנית החונכות של פר"ח.

קרית אתא: מספר הנהגים שנצפו: 41. אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 37%. מספר הנהגים שנצפו מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית: 2. מספר הנהגים שהחזיקו את הטלפון הנייד בידם: 3. מספר הנהגים שקראו עיתון או ספר: 2. מספר הנהגים שהתאפרו או התגלחו: 0. מספר הנהגים שעסקו באכילה: 4. מספר הנהגים שהתעסקו במושב האחורי: 4.

אופנוען רוכב עם טלפון בידו. צילום: עמותת אור ירוק

קרית ביאליק: מספר הנהגים שנצפו: 78.  אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 31%. מספר הנהגים שנצפו מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית: 7. מספר הנהגים שהחזיקו את הטלפון הנייד בידם: 9. מספר הנהגים שקראו עיתון או ספר: 0.  מספר הנהגים שהתאפרו או התגלחו: 1. מספר הנהגים שעסקו באכילה: 2. מספר הנהגים שהתעסקו במושב האחורי: 5

קרית מוצקין: מספר הנהגים שנצפו: 81. אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 17%. מספר הנהגים שנצפו מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית: 5. מספר הנהגים שהחזיקו את הטלפון הנייד בידם: 2. מספר הנהגים שקראו עיתון או ספר: 1. מספר הנהגים שהתאפרו או התגלחו: 1. מספר הנהגים שעסקו באכילה: 3. מספר הנהגים שהתעסקו במושב האחורי: 2.

נהגת מתאפרת בזמן הנהיגה. צילום: עמותת אור ירוק

קרית ים: מספר הנהגים שנצפו: 79.  אחוז הנהגים שהתעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 34%. מספר הנהגים שנצפו מדברים בטלפון הנייד ללא דיבורית: 3. מספר הנהגים שקראו עיתון או ספר: 3. מספר הנהגים שהתאפרו או התגלחו: 0. מספר הנהגים שעסקו באכילה: 6. מספר הנהגים שהתעסקו במושב האחורי: 10.

מסקר שפרסמה לאחרונה עמותת אור ירוק ועוסק בהיסח דעת עולה כי 95% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד, דבר שלא מפריע ל-54% להודות שהם עושים זאת.

מהסקר עולה עוד כי 53% מהנשאלים הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה ללא דיבורית ו-86% הודו שהם מדברים בטלפון הנייד במהלך נהיגה עם אוזניה או בדיבורית.

 ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "כדי לצמצם את התופעה המסוכנת של נהגים שעסוקים בהיסח דעת בזמן נהיגה, הגיע הזמן שהמדינה תילחם בנהגים שמזלזלים ומסכנים את החיים של כולנו, באמצעות הגברת הנוכחות המשטרתית בכבישים והגברת ההרתעה".