אלונה זוהר, תושבת קרית מוצקין לשעבר, עוסקת בתחום האוכל ומפתחת מתכונים, פתחה בשבוע שעבר דף פייסבוק בשם "זיכרונות ילדות בקרית מוצקין".

ממשיכים להעלות פוסטים. צילום מסך מדף הפייסבוק

בתוך כשבוע הצטרפו לקבוצה יותר מ-5,000 חברים. "האמת שלא חשבתי שתהיה כזאת התעניינות", אמרה זוהר.

זוהר (45), תושבת קרית ביאליק ואם לשלושה, גדלה ונולדה בקרית מוצקין. "באחד הימים הייתי צריכה להכין הרצאה, שבין היתר מדברת על עצמי ועל הילדות שלי", סיפרה השבוע.

אלונה זוהר. צילום פרטי

"התחלתי להיזכר בילדות שלי במוצקין וחשבתי על הקמת העמוד בפייסבוק. שיתפתי בנושא חבר ילדות. קודם לכן בדקתי אם כבר קיימת קבוצה מסוג זה, אבל לא מצאתי כלום, אז פתחתי את העמוד, ושנינו צירפנו מספר חברים מהקריה. הפוסט הראשון שהעליתי היה של קולנוע אורות, ושאלתי מי זוכר. אנשים מיד הגיבו על זה".

למחרת, היא מספרת, הצטרפו לעמוד יותר מ-1,000 אנשים. "ידעתי שתהיה התעניינות", אמרה, "אבל לא חשבתי שעד כדי כך. הרבה אנשים הצטרפו, העלו תמונות והגיבו. הבנתי שזה עשה לאנשים טוב.

מאז שנפתח העמוד, אנשים ממשיכים להעלות פוסטים עם תמונות מהעבר של קרית מוצקין, מסעדות שהיו ונסגרו, גני משחקים ובתי ספר. אנשים מחפשים חברים מהילדות ומנסים לארגן מפגשים.

"בזמן הקרוב אנחנו מתכננים מפגש של כל החברים מהשכונה בה גדלנו", הוסיפה זוהר, "ואולי בהמשך ננסה לארגן סיורים במקומות נוסטלגיים במוצקין".