צילום: shutterstock

פרויקט חדשני בקרית ביאליק: חוגים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. החוגים מיועדים לכל תושבי הקריות. "זה פרויקט ראשון מסוגו באזור", אמרה מנכ"לית עמותת אהבה, דפנה אזרזר.

עד היום, טוענת אזרזר, לא הוקמו מסגרות לילדים בעלי צרכים מיוחדים לשעות אחר הצהריים. ילדים שמסיימים את הלימודים במסגרות החינוכיות נותרים ללא מענה לפעילות לאחר מכן. ההורים הצרו על העניין. "גם אני רוצה לשלוח את הילד שלי לפעילויות אחרי הצהריים", אמרה אם לילד אוטיסט, "אבל אין לי לאן לשלוח אותו. המסגרות הקיימות אינן מתאימות לילדים אלו, ואף אחד לא מספק לכך פתרון".

אזרזר החליטה להרים את הכפפה. בשיתוף עם רשת המתנ"סים בקרית ביאליק, נפתחו לראשונה חוגים ייחודים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. החוגים מיועדים לילדים מכל קשת ההפרעות, פיגור, אוטיזם, שיתוק מוחין, עיוורון, חירשות, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

אזרזר: "הילדים מסיימים את המסגרות החינוכיות ואין להם יותר מענה, אין צהרונים ולא חוגים. קיבלנו הרבה פניות מהורים בנושא. הביקוש לכך גבוה, אבל הקמת מסגרת כזו מצריכה תנאים מיוחדים שיתאימו לילדים, וזה מה שנעשה עכשיו. חוגים עם מדריכים שיודעים לעבוד עם ילדים עם צרכים מיוחדים, קבוצות קטנות מאוד של 5-6 ילדים בקבוצה".

החוגים נפתחו החודש במתנ"סים השונים בקרית ביאליק. "הילדים האלה הם חלק מהקהילה, והחלטנו לספק להם מענה לצרכים שלהם", הסביר יו"ר רשת המתנ"סים בביאליק, ארז בן נתן. "בקרית ביאליק עוד לא היה דבר כזה קודם. החוגים מיועדים לקבוצות קטנות, לכל מי שמעוניין, ולא רק לתושבי ביאליק. אנחנו לא ממדרים אף אחד".

בין החוגים שייפתחו, המיועדים לגילאים שונים, יהיו חוגי יצירה, קראטה ואומנויות לחימה טיפוליות, פילאטיס, הרפתקה בתנועה, כישורי חיים ועוד. מדריכי החוגים יהיו בעלי ידע בטיפול בילדים בצרכים מיוחדים. כמו כן, ייפתח קורס העצמה ותמיכה להורים. עלות החוגים עומדת על 150 שקל לחודש.