פרויקט חדש בקרית ביאליק. בשבוע האחרון הוצבו שלטי רחובות חדשים במספר רחובות בעיר בשכונות נאות אפק וסביניה. השלטים ממוקמים על עמודים מודולריים, שישמשו גם לפרסום, ומוארים באופן סולארי.

שכונת נאות אפק - בסגול | צילום באדיבות העירייה

בנוסף, נעשתה חלוקה רשמית לשכונות, וכל שכונה בעיר תקבל צבע אחר. סביניה צהובה, נאות אפק סגולה. השלטים הישנים מהעץ צפויים להתחלף בשילוט חדיש ומודרני, שיקל על הנהגים בהתמצאות בעיר גם בשעות הלילה.

השילוט החדש, שלא כמו קודמו, יהיה מואר. אלא שלשם כך יש צורך להעביר לכל פינת רחוב נקודת חשמל, מה שמייקר את התהליך. לטענת העירייה, על מנת לחסוך בעלויות נבחר דגם של שילוט המואר על ידי פאנלים סולאריים.

כמו כן הדגם המודלרי של עמוד השלט, מאפשר לעירייה אף להשתמש בו לצרכי פרסום. אם עבור פרסום ארועים של העירייה או לצורך מכירת שטחי פרסום לכל המעוניין. על העמודים ניתן להתקין לוחות פרסום דיגיטליים או רגילים. עד כה הוצבו שלטים בשכונות נאות אפק החדשה, והשבוע הוצבו חמישה שלטים מסוג זה גם בשכונת סביניה לאורך רחוב קרן היסוד. בהמשך יותקן השילוט החדיש בכל רחובות העיר.

במקביל לשילוט החדש החליטה העירייה לחלק באופן רשמי את העיר לשכונות, ולא רק כביטוי שגור בפי התושבים. זאת בעקבות ההקמה של שכונות חדשות בעיר. כל שכונה תוגדר באופן מדויק במפת העיר החדשה, ואף תקבל צבע משלה שהיא תהיה מזוהה איתו. הצבע של השכונה יופיע בפס על השילוט המואר החדש שיוצב ברחובות, ויקל על ההתמצאות בשכונות.

"עיריית קרית ביאליק צועדת בצעדי ענק לקראת פיתוח השכונות החדשות", אמר השבוע ראש העירייה, אלי דוקורסקי.