חנה ברגמן, תושבת רחוב שטנד בקרית אתא, שוב התעוררה היום כשביתה הוצף בביוב, בעקבות חדירת גשם מתעלה פתוחה סמוכה, שמעלה את מפלס המים שחודרים לתוך דירתה.

המשאבה בחצר הבית. צילום: פרטי

המקרה חוזר על עצמו מדי חורף. ברגמן תיארה בדיוק לפני שנה את מה שאירע. "מאחורי הבית שלנו, לאורך הכביש יש תעלה פתוחה. כל שנה גשומה התעלה הזו נסתמת וגורמת הצפות בתוך הבית שלי.

"התעלה הזו ממש מאיימת עלי וכשיורד המון גשם היא ממש תוקפת אותנו. המים יוצאים מכל פתחי הניקוז בתוך הבית וזה נורא. כל הפעם חייבת לראות מה קורה עם זה. השבוע זה היה נורא. פניתי למוקד העירוני, ביקשתי שיטפלו אבל לא הגיעו".

לדברי ברגמן היא מצליחה למנוע הצפות יותר חמורות בשל משאבה שבנה התקין לה בחצר, אבל זה אינו פתרון וזה רק מקטין את ההצפות אבל לא מונע אותם.

היום (רביעי) המראות הקשים חזרו, הביוב שוב עלה בעקבות הצפת בריכות הביוב בחצר, וביתה של ברגמן הוצף. לטענה היא פנתה למוקד העירוני, על מנת  שישלחו ביובית שתנקז את הביוב, אך בקשתה לא נענתה.

מעיריית קרית אתא ומהתאגיד המים נמסר:" פנייתה של גב' ברגמן התקבלה היום בצהריים וצוותים של העירייה ושל התאגיד פועלים במקום. אנו מטפלים בכל פנייה ללא יוצא מן הכלל, כאשר בקרית אתא, בהשוואה ליתר הערים, התלונות הינן נקודתיות בלבד".

ברגמן עידכנה את מיינט קריות: "מנהל מעיינות הגיע ושיכנע אותי שאין מה לעשות .לצערי, עזבתי את הבית. המים המשיכו להציף את הבית".