בפעם השנייה בשנים האחרונות משמשת קרית ים אתר לצילום סרטים או סדרות: אחרי 'אין בתולות בקריות', הגיע תורה של הסדרה 'המדובב', שמצולמת בימים אלו ברחובות העיר.

השחקן עמוס תמם וצוות ההפקה בבניין העירייה. צילום: באדיבות העירייה

הסדרה מיועדת להיות משודרת ב'יס' בקיץ הקרוב. שני חברים, ילידי קרית ים ובוגרי בית הספר רודמן, כתבו את הסדרה על עיר הולדתם.

זהו סיפור על יחסים בין שני אחים שגדלו יחד לאורך כל חייהם. דוד, האח הבכור, צמח להיות אחד מיזמי הנדל"ן החזקים בקריות, בעוד אחיו, אסא, בילה את כל חייו הבוגרים בכלא.

הסיפור מתחיל עם שחרורו של אסא וחזרתו לעיר הולדתו, קרית ים. אסא מנסה לחזור ולתפוס את מקומו במשפחה, בעוד שדוד לא כל כך מעוניין בקשר עם אסיר משוחרר, מחשש להכתמת הפרויקט הנוצץ עליו הוא עובד - פרויקט פינוי-בינוי ענק, שצפוי להכניס לו כסף רב ולהפוך אותו ליזם נחשב ומוערך לא רק ברמה המקומית, אלא גם ברמה ארצית.

סט צילומים ברחובות העיר | צילומים באדיבות העירייה

האנשים המקיפים את דוד ושותפיו לדרך כעת הם אותה חבורה מימי ילדותו שלו ושל אסא.

מהר מאוד אסא מבין שאף אחד מהם לא מחכה לו בחוץ. אחיו זורק לו עצם סמלית, שמראה עד כמה הוא אינו סופר את אחיו הצעיר והדפוק.

מונע מתחושות קשות של עוול וקיפוח, אסא משתחרר עם תאוות נקם. הוא שם על הכוונת את החבורה שנהגה כלפיו בבריונות בצעירותו, ובעיקר את אחיו הבכור, שהפקיר אותו. אסא יוצא למסע כדי לקחת את מה שמגיע לו: להשתלט על הארגון של אחיו.

מה שדוד אינו יודע על אסא, שבמהלך תקופת המאסר שלו הוא גויס על ידי המשטרה, ונהיה למדובב חד ומתוחכם, שמתכוון להפעיל את כישוריו גם בעולם שבחוץ.

בסדרה מככבים שחקנים מהשורה הראשונה, בהם עמוס תמם, אור בן מלך, אניה בוקשטיין, עידית טפרסון ועוד רבים וטובים.

השבוע צולמו מספר סצנות בתוך בניין העירייה, עובדה אשר משכה מטבע הדברים סקרנים רבים, וחלקם אף הוזמנו לקחת חלק כניצבים בסדרה.