פורים הוא חג בלי גלי - מתנדבי הקרן לידידות הגיעו לבתיהם של
עשרות קשישים בקרית ים, שימחו אותם לרגל החג והעניקו להם משלוחי מנות.

צילום: באדיבות עיריית קרית ים

המתנדבים חברי סיירת ההורים העירונית, חיילים מבסיס תובלה טירת כרמל ומתנדבי הקרן לידידות הגיעו לבתיהם של קשישים בקרית ים כדי לשמח אותם בשירים ומשלוחי מנות.

הפעילות בקרית ים היא חלק ממבצע הארצי "משמחים בידידות" של ביקורים והפגת בדידות של קשישים בפורים ברחבי המדינה.

יעל אקשטיין, הנשיאה הנכנסת של הקרן לידידות ובתו של המייסד, הרב יחיאל אקשטיין ז"ל: "הבדידות היא מהמצוקות הקשות ביותר עמן מתמודדים קשישים רבים בישראל. לעיתים היא קשה אף יותר ממאבק ההישרדות הכלכלי המאפיין רבים בגיל הזקנה.

"חשוב לנו שזקני ישראל יהיו חלק מהשמחה הגדולה בחג הפורים. אנו מודים למאות מתנדבינו התורמים מזמנם לטובת מצווה גדולה ומזמינים כל ישראלי שאכפת לו, להצטרף אלינו להמשך העשייה".

ראש העיר, דוד אבן צור, בירך על היוזמה ואמר "קרית ים נתברכה בקהילה גדולה של בני גיל הזהב וניצולי שואה וחובה על כולנו לעשות למענם ככל יכולתנו. אין ספק שקריית ים היא סגולה לאריכות ימים וזו בדיוק ההוכחה לכך".

רכזת קריית ים בקרן לידידות, קרולינה פוטר: "התגייסותם של עשרות המתנדבים לשמח את הקשישים בחג מחממת את הלב. אין מילים שיתארו את חשיבותן של פעילויות מסוג זה לקשישים אשר מרגישים שלא נשכחו לעת זקנה והם עדיין חלק מההוויה הישראלית.

צילום: באדיבות עיריית קרית ים

"מודה כתמיד על שיתוף פעולה מעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים בעריית קרית ים. עוד מודה למתנדבי סיירת הורים בעיר שהתגייסה למבצע.

הקרן קוראת למתנדבים המעוניינים להצטרף לקהילה לפנות לקרן באמצעות אתר האינטרנט שלה, דף הפייסבוק או בטלפון למוקד הידידות 9779*.