שלושה בתי ספר מהקריות ביחד עם עוד 13 מוסדות חינוך במחוז חיפה, קיבלו אמש (13.11) את פרס החינוך המחוזי לשנת תשע"ח. הטקס נקרא על שמה של רחל מתוקי, מי שהייתה שנים מנהלת מחוז חיפה ונפטרה ממחלה לפני כשנתיים. 

בפרס החינוך המחוזי זכו שני מוסדות חינוך מקרית ביאליק, בית הספר היסודי הבונים וחטיבת הביניים דפנה וגם בית ספר היסודי ארלוזורוב בקרית חיים. מנהלי המוסדות קיבלו תעודות הערכה בטקס שנערך בחיפה.

תעודת הוקרה ליונה טלר, מנהלת בית הספר הבונים. צילום: באדיבות משרד החינוך

חלוקת הפרסיים מתבצעת מדי שנה במהלכה מוענקת תעודת הערכה לגני ילדים ובתי ספר על תרומה ייחודית לחינוך. במהלך הטקס קיבלו מנהלי מוסדות את תעודת הערכה לאחר השכילו להוביל במנהיגותם צוותים חינוכיים, תלמידים, הורים וקהילה למצוינות בכל מרחבי החיים של המוסד החינוכי.

תעודת הוקרה לרעיה טובול, מנהלת חטיבת דפנה. צילום: באדיבות משרד החינוך

מנהל מחוז חיפה של משרד החינוך, ד"ר סער הראל: "אני גאה בבתי הספר שזכו בפרס, מוסדות החינוך הללו מאופיינים בהישגיות, חדשנות, יזמות ויצירתיות. כמו כן בתי הספר פועלים לצמצום פערים ולמניעת נשירה של תלמידים תוך מתן דגש על אווירה חינוכית איכותית השׂמה דגש על אקלים מיטבי על כבוד הדדי ועל דרך ארץ.

"משרד החינוך העלה על נס את נושא המועברות החברתית והתרומה לקהילה ואני רואה לנכון לשבח את בתי הספר אשר מצטיינים בחינוך לערכים, למורשת, לסובלנות ולדו קיום ובהדגשת חשיבותה של המעורבות בחיי הקהילה ובקירוב הקהילה במעשׂה החינוכי.

"המוסדות המצטיינים מהווים מגדלור מחוזי, ובטוחני שיהוו מוקד השראה למוסדות נוספים במחוז ובארץ כולה הן בחתירה למצוינות והן בחשיבה ובעשייה פורצת דרך. עוד הוסיף מנהל המחוז את מלוא הערכתו לרשויות המקומיות על שותפות בקידום מוסדות חינוך הללו".