קרית ים זוכרת את רוי פאר-מעוז ואת אהבתו לכדורגל. השבוע הודיע מועדון הספורט בקרית ים שבית הספר ייקרא על שמו של מעוז, שנפל אל מותו מהקומה ה-12 בעקבות משחק אומץ. המועדון נועד להנציח את שמו ולהגביר את המודעות לסכנות שבלחץ חברתי.

"יום ללא כדורגל היה מדכא עבורו". רוי פאר-מעוז ז"ל. צילום: מתוך הפייסבוק
כמעט שנה חלפה מהיום שבו הלך רוי לעולמו. הידיעה על נפילתו הצליחה לזעזע רבים בקרית ים וברחבי הארץ. כולם ביקשו לדעת מה גרם לילד, שכל עתידו לפניו, לעבור מעבר לגדר מרפסת ביתו בקומה ה-12 בבניין המגורים.

אחת ההנחות שעלתה היא שרוי נפל קורבן ללחץ חברתי בעקבות משחק אומץ. "אחת המטרות שלנו היא להעלות את המודעות לסכנות שהילדים נחשפים בעידן הטכנולוגי וללמד מהי אחריות אישית, מנהיגות דרך ספורט, עבודת צוות ואורח חיים בריא, כישורי חיים ומיומנות תקשורת, לקבוע מטרות, לשאוף ולכוון גבוה.

"בית הספר גאה להיות הראשון הלוקח חלק בהנצחה מרגשת וחשובה זו", נכתב בדף הפייסבוק של המועדון.

אמו, בקי מעוז: "אם יש דבר שרויצ'וק שלי אהב הכי הרבה וכל יומו היה עסוק בזה - כדורגל. הוא שיחק כל היום. בכל הבית פתוחות תחנות עם משחקי כדורגל מהעולם. אי אפשר שלא להתרגש מהרעיון והשליחות ההנצחה המיוחדת הזו.

"אז ילד שלי. כפרה עלייך חיים שלי. אולי לא תוכל לשחק יותר אך שתדע שכל ילד בבית הספר לכדורגל ישחק עבורך ובשמך. נכנסת ללב של כל המדינה, ואסף המאמן שלך הוסיף אותך כחלק מהמשפחה".