מנציחים את ליאור: מחווה יוצאת דופן ערכו בשבוע שעבר שניים מבני כיתתו של ליאור וייסבין ז"ל (20) מקרית מוצקין, שנפטר לפני כשלוש שנים לאחר שנאבק במשך שנתיים במחלה קשה.

אביו ואמו של ליאור וייסבין ז"ל באירוע לזכרו. צילום: דניאלה כהן

השניים, שחר שלו ודניאלה כהן, שלמדו יחד עם ליאור ז"ל בתיכון אורט קרית מוצקין החליטו בדרך מקורית משלהם להנציח את זכרו ביום הולדתו, ורכשו ספר הפטרות על שמו, שהוכנס בערב חגיגי ומיוחד בהשתתפות חבריו לשכבה, בני משפחתו ומכריו לבית הכנסת 'אהבת ישראל' בקרית מוצקין.

אחד מיוזמי הערב, שחר שלו – ויורי וייסבין, אביו של ליאור ז"ל. צילום: דניאלה כהן

אחד מיוזמי הערב, שחר שלו, סיפר כי האירוע עצמו הוסתר מהוריו ובני משפחתו, והוסיף כי כל ההוצאות לאירוע הגיעו מכספים, שחבריו לשכבה מבית הספר אספו יחד עם סיוע שקיבלו ממאיר דהן חבר מועצת העיר ויו"ר ועד בית הכנסת 'אהבת ישראל' בקרית מוצקין.

לאירוע עצמו הגיעו לכבד בין היתר: שרה פינטו, מנהלת קרית החינוך אורט מוצקין, המנהל הטכני של התיכון, יוסי חדד, ויגאל טולדנו מחנכו של ליאור ז"ל.

"אירוע ההנצחה היה בגדר הפתעה לבני משפחתו. הודענו להם רק לאן להגיע ומתי, אבל לא מעבר", הדגיש שלו.

במהלך הערב, שנערך באולם התפילה של בית הכנסת בו נאמרו דברים לזכרו של ליאור ולאחר מכן חשפו להוריו את ספר ההפטרות שנתרם על ידי חבריו לשכבה, והוריו, שלא הסתירו את התרגשותם מהמחווה של החברים הודו להם על כך.

מנהלת קרית החינוך אורט מוצקין, שרה פינטו: "זוהי גאווה גדולה שמבית הספר אורט מוצקין יצא מחזור שבראש מעייניו שם את נושא האחדות, ומתאחד למען מטרה נעלה שכזו. דווקא בתקופה זו של פילוג ושיסוע בעם, יש למדינה הרבה מה ללמוד מבני הנוער האלו".

מאיר דהן, יו"ר ועד בית הכנסת: "שמו של בית הכנסת 'אהבת ישראל', כן כשמו. דוגל באחדות לבבות וקירוב בין שכבות באוכלוסיה. זה כבוד גדול לבית הכנסת לארח אירוע נכבד זה שמרים על נס את נושא "האחדות" למען מטרה נעלה שכזו".