בהודעה מרגשת ששידר הערב (ד') ראש העיר, דוד אבן צור, לחברי מועצת העיר הוא בישר להם על כך שקרית ים זכתה לפני שעה קלה, לראשונה בתולדותיה, בפרס החינוך הארצי של מדינת ישראל.

ברכות ומחמאות. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

את ההודעה על כך קיבל אבן צור בהודעה טלפונית משר החינוך, נפתלי בנט, אשר חילק מחמאות על ההישג. ראש העיר הודה לשר ואמר כי זהו אות הוקרה והערכה להשקעה העירונית העצומה במערכת החינוך.

השר הודה לכל העוסקים במלאכה, מורים, מנהלים, הורים ותלמידים אשר הודות להתגייסותם המשותפת רשמה העיר הישג חסר תקדים בתולדותיה.

הוא בין השאר אמר בנט לראש העיר: ״כוחה של מערכת החינוך הוא בשטח, במגע מול התלמידים וההורים. כל הורה מרגיש הכי טוב את החינוך בישראל דרך הילד שלו, וזוכי פרס החינוך היישובי עשו עבודה יוצאת מן הכלל כל אחד ביישובו.

"אני מצדיע להם. הם השקיעו מאמץ רב ובעיקר המון אהבה בחינוך של המשפחות שאותן הם מנהיגים, וזה נפלא. הקניית חינוך טוב ואיכותי לילדי ישראל היא הדבר החשוב ביותר לעתידה של המדינה שלנו. הפרס מוענק על ההצטיינות, על המצוינות ועל הזכות להיות שותפים מלאים בחינוך דור העתיד.

הרשויות הזוכות, המנהלים וצוותי ההוראה משמשים דוגמה ומופת לכולנו ולשאר הערים בישראל, ואני מודה להם על כך״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "חינוך לערכים, למנהיגות חברתית, לחדשנות וליזמות - הם מאבני היסוד של חינוך במאה ה-21. בזכות פועלם של אנשי חינוך מעולים ומצטיינים, ברשויות הזוכות בפרס החינוך היישובי, מערכת החינוך תמשיך להצעיד את בוגריה ואת המדינה לשגשוג ולצמיחה. אני מברך את בתי הספר על התרומה הנפלאה והעשירה שלהם למערכת, שמהווה סמן דרך למצוינות חינוכית".

ביחד עם קריית ים זכו עוד חמש רשויות בסך הכל במדינה בפרס ובמסגרת הזכייה בפרס, יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

חברי ועדת פרס החינוך היישובי סיירו במהלך השנה במערכות החינוך השונות, ברחבי הארץ, והתרשמו מהעשייה החינוכית ומהתרומה הערכית-חינוכית של ראשי היישובים, בכל הארץ, ומהמנהיגות החינוכית.

חברי ועדת הפרס התרשמו שהרשויות הזוכות פועלות סביב לשעון לבניית תכניות חינוך חדשניות, בדגש על מעורבות אישית וחברתית, וטיפוח אקלים מיטבי. הרשויות מייצגות מגוון רחב של יישובים, שהמשותף לכולם הוא החזון החינוכי לשנים הבאות.

בין השאר בדקו חברי הוועדה את מערכת החינוך על פי הפרמטרים האלה: אשכול ערכים ואקלים חינוכי, יוזמות ותכניות רשותיות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית, קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי בין מגוון מסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, טיפוח מעורבות הורים ושותפויות לקידום מערכת החינוך, אשכול הכלה ומניעת נשירה, טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ולקידום סובלנות והכלת האחר.