טקס האשכבה של רונה רמון (54), שהייתה פעילה ציבורית התומכת בחינוך ובקידום בני נוער בישראל, החל לפני זמן קצר (שלישי) בשעה 16:00 במרכז פרס לשלום ולחדשנות ביפו.

רונה רמון היא אלמנתו של אלוף-משנה אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון שנספה באסון מעבורת החלל "קולומביה", ואמו של סרן אסף רמון ז"ל, שהמשיך בדרכו של אביו כטייס בחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים.

עיריית קרית ביאליק החליטה לקרוא לפארק מדע המוקם בימים אלו בעיר ברחוב הפקאן על שם משפחת רמון "פארק רמון למדע", שינציח את אילן, אסף ורונה רמון ז"ל.

הדמיה: באדיבות עיריית קרית ביאליק

ראש העיר, אלי דוקורסקי: ״ביום הבאתה של רונה רמון למנוחת עולמים יותר ממתבקש להעניק את שמה של משפחת רמון למקום בו ילמדו ילדי העיר את חוקי המדע והפיסיקה בדרך חוויתית ומהנה, בדיוק כפי שפעלה רונה רמון ז״ל באמצעות ״קרן רמון״ להנחיל לילדי ישראל את האהבה ללימודי חקר החלל והחיים״.

הפארק שמשתרע על שטח של כ-800 מ״ר מוקם בסמוך לשכונת הפרפר ברחוב הפקאן ובו מתקנים מגוונים הממחישים את חוקי הפיסיקה תוך התמקדות בתעופה וחלל: הליקופטר, אופני מערבולת, טיסה בשחקים, קרוסלת מערכת השמש ועוד. עבודות הקמת הפארק עתידיות להסתיים בחודש אפריל הקרוב.

רונה רמון בכנס רמון לחינוך וחלל | צילום: באדיבות קרן רמון

דוקורסקי: "ממעמקי היגון והשכול בנתה לה רונה רמון חיים חדשים, מלאי משמעות ומעוררי כבוד ועוצמה. היא מצאה מזור לכאבה בחינוך בני נוער לחקר החלל באותה גבורה בה נאבקה עם אובדנה הכבד מנשוא היא נאבקה במחלת הסרטן, שלצערנו הרב הכריעה אותה היום". 

רמון תיעלה את הטרגדיה המשפחתית שלה לתרומה יוצאת-דופן לחברה הישראלית באמצעות שורה של עיסוקים חברתיים. היא הקימה את "קרן רמון" ששואפת להקנות לדור הישראלי הצעיר "מצוינות אקדמית, מנהיגות חברתית ותעוזה פורצת דרך", ופעלה במשך שנים לקידומם של בני-נוער וילדים בכל רחבי הארץ. 

ארונה של רונה רמון הוצב היום (שלישי) במרכז פרס לשלום ולחדשנות ביפו. הקהל הרחב חלק לה כבוד אחרון בין השעות 9:00-13:00. טקס האשכבה התקיים בשעה 16:00 בהשתתפות משפחה וחברים בלבד.