האם החוגגים הקרייתים מתכוונים לשתות אלכוהול ולאחר מכן לנהוג? מסתבר שכן. לא פחות מ-38 אחוז מבין הנשאלים באזור הקריות השיבו בסקר של עמותת אור ירוק כי ישתו בחגיגות הסילבסטר.

משטרת ישראל צפויה להיערך בכוחות מוגברים. צילום: באדיבות אגף התנועה

מדובר בסקר מדגמי חדש שערכו מתנדבי עמותת אור ירוק ומלגאי תוכנית המלגות IMPACT במיוחד לרגל מסיבות סוף השנה. הסקר בוצע ב-144 רשויות וסקר 1,771 משתתפים בגילאי 17 ומעלה.

בסקר השתתפו קרית אתא, קרית מוצקין, קרית ביאליק וקרית ים: 53 אחוז מבין הנשאלים ביישובים אלה מעריכים כי יצאו לבלות בסילבסטר. 38 אחוז מבין הנשאלים מעריכים כי במהלך הבילוי הם ישתו משקאות אלכוהוליים. 16 אחוז טוענים כי חבריהם ינהגו לאחר ששתו משקה אלכוהולי.

27 אחוז מבין הנשאלים מעריכים כי המשטרה לא תתפוס את מי ששותה ונוהג.

ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "חלק גדול מהציבור מעריך שיש אכיפה בערב הסילבסטר, אך עדיין לא מאמין שהמשטרה תתפוס אותו נוהג שתוי. רבים עדיין, על אף המודעות לסכנות, מתכוונים לשתות ולנהוג לאחר החגיגות.

"נהג שעולה על הכביש שיכור מסכן את חייו ואת חיי יתר משתמשי הדרך באופן חמור. אין תירוץ שמתיר את הסיכון הזה". מסקר אודות שתיית אלכוהול ונהיגה שביצעה עמותת אור ירוק באמצעות מכון הסקרים "מאגר מוחות" לפני שנה עולה: בצפון, בשרון ובירושלים – מחצית הנשאלים הודו כי הם שתו אלכוהול ונהגו בשנה האחרונה. משטרת ישראל צפויה להיערך בכוחות מוגברים לקראת אירועי סוף השנה האזרחית.