אתמול (ראשון) הגיעו חוקרי משטרה לביתם של משפחת מעוז ולקחו את הפלאפון האישי של רוי פאר (מעוז) ז"ל בניסיון להבין מה מביא ילד בן 11 לטפס על חלון בקומה ה-12 ולעבור ממנו למרפסת.

רוי פאר (מעוז) ז"ל

האם מדובר בלחץ חברתי, כפי שסוברים בני משפחתו, בעת שניסה להפגין אומץ בפני חבריו שהיו עימו בביתו, או שמא משחק חדש גרם לילדים לבצע מעשים מסוכנים.

אחת ההשערות היא כי רוי הושפע מאפליקציית "מומו". מדובר באפליקציה שהחלה דרכה במדינות אחרות, והגיעה כעת לישראל. מומו הוא דמות מפחידה המבוססת על פסל של אמן הכוללת פנים מעוותים של אדם עם עיניים גדולות וגוף ציפור.

אזהרת צפייה: התמונה הבאה עלולה להרתיע ילדים לגרום לתחושת אי נוחות

ילדים ובני נוער נחשפים לדמות בסרטונים, שמזמינה אותם ליצור קשר עם מספר טלפון מסוים. לאחר מכן נשלחים לילדים לווטצאפ משימות 'אתגרי אומץ', בהם הם נדרשים לעשות פעולות שלעיתים מסכנות את חייהם. הטענה הינה כי מי שמסרב להשתתף באתגרים מקבל איומים ומסרים מפחידים.

האסון אירע ביום שלישי שעבר, והמשטרה גבתה עדויות של כל המעורבים במקרה. כמו כן גם מהילדים שהיו עם רוי פאר (מעוז). עם זאת סוברים במשטרה כי גם בפלאפון של רוי יימצאו ראיות למה שאירע.

יצוין, כי הפלאפון של רוי היה נעול בסיסמה שהוא קבע בחייו ועל כן חוקרי סייבר יצטרכו תחילה לפתוח את הנעילה ורק לאחר מכן יוכלו ללמוד על חייו של רוי ואולי אפילו על רגעיו האחרונים.