קרית ביאליק חוגגת 85 שנה להיווסדה. החגיגות ייערכו בסימן משפחה בהפנינג ענק בגן סביון שכולל שלל סדנאות ומופעי רחוב. שניים מהתושבים שיברכו את העיר, יזכו באייפד מתנה.   

צילום ארכיון: באדיבות עיריית קרית ביאליק

ב-18 ביולי 1934 נוסדה קרית ביאליק. תחילה כונתה 'שכונת עולי גרמניה'. מאוחר יותר עם פטירתו של המשורר הלאומי, חיים נחמן ביאליק, שונה שמה לקרית ביאליק. השבוע, ביום חמישי יחול יום הולדת 85 לעיר ובקרית ביאליק החליטו לחגוג לה יחד עם כל תושביה.

מעברת צור שלום. צילום: ארכיון ביאליק

האירוע החגיגי, שיחל בשעה 17:30, יתקיים בגן סביון ויכלול הפנינג ענק לכל המשפחה, והכניסה אליו ללא תשלום. החוגגים שיפקדו את המקום ייכנסו תחת גשר בלונים אל מתחם שכולו הפתעות.

כל ילד יקבל עם כניסתו למתחם כתר עליו נכתב 'מזל טוב לעיר שלי- 85'. לאחר מכן כל משפחה תוכל לכתוב ברכה לעיר על גלויות שיוצבו במקום ולאחר מכן תשלשל אותן לתיבת הברכות.

את פני הבאים יקבלו להטוטנים על קביים שילוו אותם לתחנות ההפעלה השונות  לאורך הפארק. תושבי העיר יוכלו ליהנות ממופע 'דראמס אלייב' בו יתופפו הילדים במקביל על כדורים.

הפעלה מקפיצה של ריקו, סדנת אקרובטיקה ולהטוטים, מופע אקרובטיקה, עמדת צילום מגנטים, קיר גרפיטי ענק שהילדים יצבעו יחד עם אומן גרפיטי שינחה אותם, אומן בלונים, עמדות בועות סבון, פינת לגו, מופע של פנטומימאי ומופעי רחוב לילדים.  

בתום האירוע ראש העיר, אלי דוקורסקי, יגריל שתי ברכות מתיבת הברכות, ולזוכים יוענק אייפד מתנה. כל ברכות התושבים ייכרכו לספר שיוענק מתנה לעיר.