תומר ארד (16) מקרית אתא, שנחשף כבר לפני כשנתיים ב'ידיעות המפרץ', וסומן בידי מיטב המומחים בארץ כיורש של דודו אוטמזגין ומיקי שמו, ממשיך להיות אחד הקונדיטורים המדוברים בישראל.

"אני מרוויח יותר מבעבר". תומר ארד. צילום: עומר סבג

בסוף השבוע הוא זכה לחשיפה תקשורתית כשהתארח בתוכנית הבוקר של אברי גלעד. ארד, תלמיד כיתה י' בתיכון רוגוזין, מספק מדי שבוע בין 10 ל-15 הזמנות, וזוכה לשיתופי פעולה עם הקונדיטורים המובילים בארץ, בהם אור שפיץ, אור ויצמן וגל חונדיה.

תומר סיפר בזמנו בראיון ל"לאשה" כי הוא נמשך לנושא האפייה לאחר שחברה לכיתה העלתה בווטסאפ הכיתתי תמונה של עוגיות שהכינה, ואז גם הוא ניסה להכין. העוגייה יצאה לו טוב, ומאז הוא מתפתח כאופה לכל דבר: יודע להכין אין ספור סוגי עוגיות, כולל עוגיות המקרון המבוקשות, מכין טארטים ועוגות יום הולדת, קינוחים, פחזניות ומה לא. יש לו דף פייסבוק ואינסטגרם, שם הוא מעלה את היצירות המתוקות שלו, מעריץ את קרין גורן ורוכש מעריצים וקהל של קונים שהולך וגדל.

השבוע סיפר ארד, כי המעבר מחטיבת הביניים לתיכון עשה לו טוב, והוא רכש עוד ועוד חברים, ומספר העוקבים אחר פעילותו באינסטגרם עלה. "בשנה האחרונה גם נפגשתי עם המון קונדיטורים ידועים בתחום, בעיקר בחופש הגדול.

צילום: מתוך האינסטגרם

"עשיתי איתם שיתופי פעולה והלכתי לסדנאות שלהם, וגם עם קונדיטורים חובבים, שיש לנו קבוצה בווטסאפ. זה עזר לי לחשוף את עצמי ליותר אנשים. כתוצאה מהחשיפה הגדולה, עלה בהתמדה גם מספר ההזמנות. שבוע שמתחיל עם 1-2 הזמנות יכול להסתיים ב-10-15 הזמנות, ואני מרוויח הרבה יותר מבעבר.

"קשה לשלב עם הלימודים, אבל בינתיים אני מצליח. אני לומד במגמות תקשורת ומדעי החברה. גם אם יש לי מבחן באותו יום, אני עדיין אקבל את ההזמנה ואכין את העוגה. מפריע לי שיש לי פחות זמן פנוי לבילוי עם חברים או אפילו לצפות בטלוויזיה. אני משקיע את רוב זמני בהכנת עוגות.

"בחג האחרון הכנתי לכיתה שלי קאפקייקס, והתגובות היו נלהבות. כל התלמידים העלו לסטורי. יש לי לו"ז מסודר, שבו אני רושם לי בכל יום מה לעשות, ויומן הזמנות מסודר. גם המראה של העוגות שלי השתדרג אפילו יותר ממה שהיה לפני כן. חידשתי עם כל מיני רעיונות חדשים וקונספטים מגניבים לעוגות, ואני משתדל שהכל יהיה אסתטי כמה שאפשר".

ארד הוסיף כי לאור העלייה בביקושים, בשנה האחרונה הוא התחיל לקנות חומרים בצורה סיטונאית. "בשנה הזו גם רכשתי עוד ידע, הלכתי לסדנאות בתחומים שפחות הבנתי בהם, כמו בצק עלים, שמרים, סופגניות, פסטה וכו׳. הלכתי לסדנאות של שני קידר, אירנה משעל, אלון שבו, והלכתי לחנות החדשה שליאור קוקה פתחה בתל אביב".

תומר הוא הבן הצעיר במשפחת ארד, ויש לו עוד שתי אחיות גדולות, אופיר ומור. הוריו, שרית והרצל, תומכים בפעילות של בנם מגיל צעיר ומעודדים אותו.