לרגל יום הולדתה ה-10 של "בתולת הים" הוצב פסל חדש על המזח הצפוני בטיילת קרית ים.

אותו ספין תקשורתי מוצלח, לפיו נראתה בתולת הים על החוף, תפס את הציבור בארץ וגם בעולם. סקרנים, מחפשי אגדות וגם כמה צוותי צילום של רשתות טלוויזיה מקומיים וזרים באו לראות את האגדה בהתגלמותה.

אנשים נשבעו שראו אותה עולה מן הגלים. פסל בת הים. צילום: באדיבות העירייה

היום (ראשון) זכתה בתולת הים המיתולוגית בפסל חדש, אותו עיצבו וייצרו במפעל 'גל כיפוף', ובעליו, שמעון שטרית, החליט להעניק אותו לעיר.

בעיצוב החדש הושקעה מחשבה רבה, כך שניתן לראות את הים מבעד לדמות "בת הים הקטנה".

הפסל במשקל של כמה מאות קילוגרמים יוצר מחומרים מיוחדים ועמידים במיוחד נגד תנאי הים הקשים שבמקום והוא אף נצבע בחומר מיוחד למטרה זו.

תמרור בתולת הים בטיילת. צילום: דורון גולן

כזכור, בשנת 2009 הבתולה שמה את קרית ים על המפה. אנשים נשבעו שראו בתולת ים, זנב דג וגוף אשה, עולה מן הגלים במלוא הדרה. עיתונאים מכל העולם הגיעו לראות אם אכן קורות שם אגדות בין הגלים.

במסגרת תחקיר של רשת NBC בשנת 2010, שהה צוות התוכנית בחופי קרית ים במשך שבוע ימים ואף ערך סידרה של צילומים מעל ומתחת פני הים ביום ובלילה.

לא ברור האם מדובר בתעתוע הדמיון או בעובדות, אבל באחת מגיחות הצילום האלה, נטען, הצליח הצוות להנציח במצלמותיו בבירור בשעת ערב מאוחרת מול חופי הקריה, דמות אדם המשכשכת מעל פני המים ואז צוללת ונעלמת. 

מאז, בעירייה מוסיפים לחכות לתושבים נחושים אשר יצליחו להנציח אותה או להביא כל הוכחה אחרת לקיומה ומזכירים כי מי שיעמוד במשימה, ממתינה לו המחאה על סך מיליון דולר.

לאחרונה אף הופק סרט קולנוע "אין בתולות בקריות" בעקבות הסיפור, אשר זכה בפרס יוקרתי בפסטיבל הסרטים של ניו יורק.