עיריית קרית ים השיקה אתמול (שלישי) פיילוט חדשני ומעמידה לרשות תושבי העיר אפליקציית דיווחים חדישה משוכללת.  

צילום: באדיבות עיריית קרית ים

השירות החדש מוטמע בשירותי המוקד העירוני ומאפשר דיווח מיידי ואנונימי בשגרה ובחירום מכל טלפון חכם. האפליקציה החדשה - "רפו", נחשבת לחדשנית מסוגה, היא מבוססת מיקום וניתנת להפעלה בכל מכשירי הטלפון החכמים.

באמצעות השירות החדש יכול כל תושב להעביר דיווח מיידי למוקד העירוני בכל נושא, בכל שפה ובזמן אמת מבלי שיידרש להזדהות או להמתין למענה.

המערכת יודעת לזהות את מיקום הדיווח אותו ניתן לשגר באמצעות קובץ קול מוקלט, בתמונה, בטקסט  או בווידאו ואף בכל שפה שכן המערכת מסוגלת לתרגם כל דיווח לעברית. 

הודות ליכולותיה המתקדמות מסוגלת המערכת לבצע באופן עצמאי ניתוח, ניטור וניתוב של הדיווחים לגורמי הרשות הרלוונטיים   עפ"י מהות ותוכן ההודעה.

אפליקציית "רפו" מבוססת על טכנולוגיות שפותחו בחברת  י.ב.מ ובהתאם לדרישות אבטחת מידע מהמחמירים ביותר. טכנולוגיה ייחודית זו מאפשרת דיווח ביותר מ-120 שפות מדוברות ומשלבת יכולות מתקדמות של בינה מלאכותית ומכונה לומדת.

המערכת החדשה מאפשרת דווח על מפגעים ברשות המקומית, אירועים בבתי הספר, עבירות תנועה, עבירות בנייה, השלכת פסולת, בריונות, ונדליזם ועוד וכול זאת מבלי הצורך להזדהות או להמתין למענה של מוקדן. 

למשתמשי האפליקציה מובטח שירות מיוחד בשעת חירום כך שיוכלו לקבל הודעות מבוססות מיקום בכל מקרה של אזעקות, הנחיות פיקוד העורף או עדכונים והתראות הקשורים למקום שבו הם נמצאים בעת חירום.

לפי שעה מופעלים שירותי האפליקציה רק במרחב קרית ים ואולם בחברה המפתחת מבטיחים כי בקרוב היא תופעל גם ברשויות רבות נוספות כמו גם בשורה של גופי ביטחון מרכזיים כגון משטרה מד"א ועוד.

ראש העיר, דוד אבן צור,י ברך על החלטת החברה לשתף פעולה עם העירייה בהפעלת האפליקציה דווקא בקרית ים ואמר "בדרך זו אנחנו מרשתים למעשה את העיר בעשרות אלפי מצלמות בכל מקום ובכל נקודת זמן ומבטיחים לתושבים ביטחון אישי ושירות עירוני ברמה הגבוהה ביותר".

את האפליקציה החדשה ניתן להוריד  למכשירי אנדרואידולמכשירי אייפון