ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, שלח מכתב לפרקליט המדינה, ראש יאח"ה וגורמים נוספים בו קרא להם לבחון את התנהלות המשטרה בעניינו. "אין לי ספק כי משטרת ישראל באמצעות יאח"ה, במקום להגיע לחקר האמת, בוחרת בדרך הקלה לזמן אותי לחקירה קצרה", כתב צורי.

חיים צורי. צילום: דורון גולן

בשבוע שעבר, כארבעה חודשים בלבד לפני הבחירות, זומן צורי לחקירה במשרדי יאח"ה. נושא החקירה לדבריו היה פרשת דוח החוקר הפרטי שנכתב עליו, בו הוא הועלו טענות קשות נגדו. דוח שפורסם בחודש בפברואר 2014, לפני כשנתיים וחצי.

בעקבות זאת שלח צורי מכתב לפרקליט המדינה, ראש יאח"ה וגורמים נוספים בו הלין על התנהלות המשטרה בעניינו. "הנני פונה אל כבודך וקורא להתערבותך הנחרצת להפסקת שפיכת דמי בתקשורת בעידודה ותמיכתה של משטרת ישראל", כתב צורי.

"מסע הרדיפה נגדי החל עוד בשנת 2013, כאשר גורמים עסקיים מפוקפקים חברו יחד במטרה להדיח אותי מתפקידי בכל מחיר".

עוד כותב צורי כי דוח החוקר הוזמן על ידי גבי בן גלים, שנמצא בתביעות הדדיות עם העירייה כבר שנים. הדוח לדבריו, שהיו בו כשלים, היה ממוקד מטרה וצוין עליו כי מטרתו 'לגרום למשטרת ישראל לפתוח בחקירה'.

בנוסף טוען צורי כי הנושא נחקר על ידי המשטרה לפני כשלוש וחצי שנים, בחקירה שהתבצעה ברשת המתנ"סים ושלא העלתה דבר.

"אין ספק, כי משטרת ישראל באמצעות יאח"ה, במקום להגיע לחקר האמת בוחרת בדרך הקלה לזמן אותי לחקירה קצרה, חודשיים לאחר הגשת כתב תביעה על הוצאת לשון הרע נגד אלכס גולדשטיין ויוסי עמרה, כך שסמיכות הזמנים מעלה תהיות".

עוד טען צורי, כי בעוד שהוא נדרש שלא לפרסם את דבר חקירתו, המשטרה לא עשתה זאת. דבר החקירה פורסם באמצעי התקשורת יומיים לאחר מכן. לאור כל זאת ביקש כי יבדקו את נושא 'ההתנהגות הקלוקלת של המשטרה' בהתנהלות בנושא.

ממשטרת ישראל נמסר: "כבכל חקירה של נבחר ציבור גם חקירה זו נוהלה בליווי ופיקוח של בפרקליטות המדינה תוך אישור פעולות החקירה של הגורמים המוסמכים לכך.

"הניסיון להטיל דופי בצוותי החקירה הפועלים ביושרה ובמקצועיות, לא ירפו את ידיה של משטרת ישראל להמשיך בתפקידה וזאת מתוך מטרה להגיע רק לחקר האמת. כל טענה אחרת נועדה להטעות את הציבור".