תדהמה בקרית מוצקין. כארבעה חודשים לפני הבחירות זומן ראש העיר, חיים צורי, לחקירה במשרדי יאח"ה. לטענת צורי, החקירה נסובה סביב הטענות שהועלו בדוח החוקר הפרטי שבחן את טענות איש העסקים, יוסי עמרה. משטרת ישראל: "החקירה התנהלה בליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה תוך אישור פעולות החקירה".

"מישהו כיוון את זה שהחקירה תהיה עכשיו". חיים צורי. צילום: דורון גולן

בשנת 2014 פירסם חוקר פרטי דוח חקירה בעניינו של צורי שכותרתו 'סיכום חקירה עבירות שחיתות של ראש העיר קרית מוצקין, חיים צורי'. 

בדוח הועלו טענות קשות על התנהלותו של צורי. נטען, בין היתר כי איש העסקים יוסי עמרה היה שותף של צורי במיזם הלונה פארק בחי פארק יחד עם יגאל פדידה. במהלך פגישה משותפת בין השלושה, ראה עמרה כי פדידה מעביר לצורי סכום של 2,000 שקל במזומן.

כמו כן, נטען כי לבקשת פדידה, המיר עמרה המחאות של המתנ"ס במוצקין בשווי 100 אלף דולר אצל חלפן כספים בנצרת. כאשר מספר ימים לאחר מכן נסעו יחד עם צורי ברכבו ועל פי בקשתו, לקבל את התמורה מהחלפן. החוקר סיכם בדוח את הממצאים וטען כי כי קיים חשד לניסיון קבלת דבר במרמה, הלבנת הון ושוחד.

בעקבות דוח זה הגיש צורי לפני כחודשיים תביעת לשון הרע נגד עמרה והחוקר הפרטי בסך מיליון שקל. בתביעה טען כי הטענות שהועלו נגדו בדוח אינן נכונות ומכפישות את שמו הטוב.

ביום רביעי שעבר, לטענתו צורי, הוא זומן לחקירה ביאח"ה בנושא זה. מועד החקירה, זמן כה קצר לפני הבחירות, העלה שאלות רבות בקרב הציבור לגבי חומרת הדברים שהצדיקו זאת.

אלא שלדברי צורי מועד החקירה תוזמן מראש במטרה להכשילו. לדבריו, החקירה נסובה סביב הטענות שהועלו בדוח זה. "המשטרה עושה לי כיפה אדומה", אמר השבוע צורי. "הדוח נכתב לפני כארבע שנים. לפני כחודש הגשתי תביעת לשון הרע. מישהו כיוון את זה שהחקירה תהיה עכשיו".   

עוד טען צורי כי בימים הקרובים בכוונתו לשלוח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ולראש יאח"ה על מנת שיבדקו את העניין. את הדברים הללו כתב גם בפוסט שהעלה בפייסבוק.

ממשטרת ישראל נמסר: "כמו בכל חקירה של נבחר ציבור, החקירה התנהלה בליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה תוך אישור פעולות החקירה. מעבר לאמור איננו מתייחסים לחקירות מתנהלות  וכל פרסום הנוגע לכך הינו באחריות המפרסם".