סיעת 'צעירים למען ביאליק' הקימה תא גאה, אשר מטרתו להקים בית חם לאוכלוסיה הלהט"בית ובני משפחותיהם. חברת המועצה, עו"ד הדס צור: "כבר בתחילת ספטמבר ייפתחו קבוצות".

"כמו בכל עיר נאורה". צעירים למען ביאליק. צילום: גיל מזרחי

בתחילת השבוע הודיעה הסיעה כי הקימה את התא הגאה - תא המורכב מחברי הקהילה ומטרתו לקדם את הנושא בסדר היום הציבורי והעירוני, וכן, על מנת לפתוח בית חם לבני נוער וצעירים מהקהילה ולבני משפחותיהם.

הבית הקהילתי יעניק מפגשי ייעוץ, תמיכה למשפחות, חינוך מיני, העצמת הביטחון האישי והמודעות לעצם היותם שווי זכויות ככל אדם אחר ולייצר עבורם בית חם ומקום בטוח.

בסיעה הוסיפו כי גם בחינוך הבלתי פורמאלי יש לבצע שינויים, ואף קראו להכשיר את יועצות בתי הספר בהשתלמויות ייעודיות בנושא נוער ולהעניק להן את הכלים להתמודד עם בני נוער אשר מבקשים לצאת מהארון ולהתמודד עם הסביבה והמשפחה הקרובה.

לצורך הקמת הבתים נדרשת תמיכה של ראש העיר, אלי דוקורסקי, אליו נעשית פנייה בנושא בימים אלו. "יש היום יועצות בבתי ספר שאין להן את הכלים וההכשרה כדי להכיל ולתת מענה לבני נוער שיוצאים מהארון. היום היציאה מהארון נעשית לפעמים בגילאים מאוד צעירים, וגם משפחות לא תמיד ערוכות להתמודד עם זה", אומרת צור.

"בני הנוער מהקהילה צריכים תמיכה, ייעוץ ואוזן קשבת, וההורים שלהם צריכים סיוע לא פחות. הרשות צריכה לתת מענה ולהדגיש כי היא תומכת בקהילה ופועלת למענה. המודל בחיפה מעניין ונכון, והלכנו ללמוד אותו. כמו בכל עיר נאורה בה נותנים מענה לכלל האוכלוסיות המתגוררות בה, כך יהיה גם בקרית ביאליק".