מסתמן שיתוף פעולה בין 'מנהיגות חדשה לביאליק' למפלגת 'יש עתיד' בקרית ביאליק. אם הרעיון ייצא אל הפועל, כפי הנראה ד"ר גל הדרי יעמוד בראש הרשימה המשותפת במקום צביקה ברקאי.

גל הדרי עם יעקב פרי. צילום: מיכאל גורין

השבוע הודיע ברקאי, יו"ר 'מנהיגות חדשה לביאליק', כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות הקרובות. זאת, בעקבות עיסוקו כיו"ר האיגוד הישראלי לשחמט. אולם מפלגתו וכך גם מספר 2 שלו, רפי ורטהיים, ימשיכו לקחת חלק במרוץ הקרוב, הפעם בהרכב שונה מקודמו.

בחודשים האחרונים מתקיימות שיחות בין המפלגה של ברקאי למפלגות אחרות בעיר, בניסיון להגיע לשיתוף פעולה בבחירות הבאות, שכן מי שיחבור למפלגה, יזכה להתחיל את המרוץ בתוספת שני המנדטים שלה והתקציב שיקבלו עבורם.

למרות שטרם הסתיימו המגעים, מסתמן כי שיתוף הפעולה יתבצע דווקא עם מפלגת 'יש עתיד', שבחודשים האחרונים מחזקת ומגדילה את המטה שלה בעיר.

כמו כן, היא צירפה לאחרונה לשורותיה את חבר המועצה לשעבר גל הדרי, שבבחירות הקודמות היה ברשימה של מפלגת צעירים בקרית ביאליק, אולם פרש לפני הבחירות בעקבות חילוקי דעות בינו לבין יו"ר הסיעה, שני אוצ'וקובסקי.

אם שיתוף הפעולה המדובר ייצא אל הדרך, יש סיכוי שמי שיעמוד בראש המפלגה המשותפת ויוביל אותה במקום ברקאי יהיה הדרי עצמו. במקום השני יישאר מי שנמצא שם כבר היום, רפי ורטהיים.

הצדדים, כאמור, טרם הודיעו על כך באופן רשמי. "בקדנציה הראשונה שלי במועצת העיר היו לי קשרים מצוינים ושיתוף פעולה פורה עם צביקה ורפי", אמר השבוע הדרי.

"אני דואג להיפגש ולהתעדכן בעניינים השוטפים, לצד פגישות עם בעלי תפקידים ותושבי העיר דרך קבע. החיבור בינינו הוא טבעי, על בסיס האופן שבו אנחנו מאמינים שצריכה להתנהל העיר. בניגוד למה שקורה בדרך כלל במערכות פוליטיות, יש בינינו רמות אמון והערכה הדדית יוצאות דופן. בכוונתי לתרום כמיטב יכולתי לקידום הפעילות החשובה של 'מנהיגות חדשה בקרית ביאליק'".