יו"ר הנהלת דירקטוריון המתנ"סים בקרית ים, שלומי טל, סגן ראש עיר בעבר, צפוי להכריז בשבועות הקרובים על מועמדותו לראשות העיר קרית ים.

שלומי טל. צילום: פרטי

בסביבתו של טל ציינו השבוע, כי תושבים רבים וגורמים במערכת הפוליטית בקריה לוחצים על מקורבו של ראש העיר לשעבר, שמואל סיסו, להתמודד על הנהגת העיר בבחירות הקרובות.

כזכור, טל הכריז בעבר ב"ידיעות המפרץ" כי אין בכוונתו להתמודד אם ראש העיר הקודם, שמואל סיסו, ירוץ שוב לראשות העיר. מקורביו של טל מעריכים כי שמואל סיסו יחליט בסופו של דבר שלא להתמודד פעם נוספת, והדבר סולל את דרכו של טל להתמודדות על ראשות העיר.

מקורבים טענו השבוע, כי כבר בשבועות הקרובים תצא הכרזה רשמית מצידו של טל, שסירב להכחיש או לאשר את הפרטים. "שלומי זוכה לתמיכה רחבה מצד קהלים רבים. הוא יהיה ראש העיר הבא", מסרו מקורביו.

שלומי טל, שמאחוריו 25 שנות פעילות ועשייה ציבורית בנושאי חינוך וחברה, הוא דמות מוכרת בקריה, ואף כיהן במשך שתי קדנציות כסגן ראש העיר.

יצוין, כי שמו של טל עלה לאחרונה לכותרות עם פרסום דוח מבקר העירייה, שבדק את פעילות המתנ"ס ומצא לא מעט ליקויים במקום. מבקר העירייה אף המליץ בזמנו להחליף את כל חברי הדירקטוריון של המתנ"ס, כולל את היו"ר, אבל בינתיים טל ממשיך בתפקידו.

בשבוע שעבר אף ערך טל הופעה פומבית רבת משתתפים, כאשר בירך את תושבי העיר שהגיעו להצגה פיטר פן שהועלתה במסגרת אירועי חנוכה בעיר, במטרה לספק לתושבים אופציה זולה יותר להצגות החג. לאחר מכן העלה פוסט ובו בירך את משתתפי המופע.

המרוץ לראשות העיר בקרית ים יכלול ככל הנראה שלושה מתמודדים: ראש העיר, דוד אבן צור, חבר המועצה אלון סיסו ושלומי טל. התמונה תשתנה אם ראש העיר הקודם, שמואל סיסו, יפתיע ויודיע כי הוא מתמודד לראשות העיר.

טל לא אישר ולא הכחיש כרגע את הדברים, ורק הסכים לומר: "אני ער לרחשי הציבור וללחצים הכבדים להתחיל ולפעול. מודה לכל אותם אלו שעוצרים, תומכים, דוחפים ונותנים עצה. בקרוב הדברים יקבלו תפנית ויצברו תאוצה משמעותית".