חבר מועצת העיר קרית מוצקין, אבי רוטמן, החל בגיוס תרומות לצורך הגשת עתירה בעניין כניסה חינם לחי פארק לתושבי העיר. הבקשה לתרומה פורסמה באתר לגיוס תרומות, ועד כה תרמו 21 אנשים סכום של 1,430 שקל. 

החי פארק. צילום: נחום סגל

בתחילת חודש נובמבר הגיש רוטמן הצעה לסדר בנושא כניסה חינם לתושבי מוצקין לחי פארק. ההצעה זכתה להתנגדות נחרצת מצד חברי המועצה וראש העיר. אז נטען כי לא ניתן לאפשר כניסה לגן חיות בחינם, ולא ניתן להפריד את הפארק מגן החיות, כי יש חיות גם באגם שבתוך הפארק.

כמו כן, נטען כי לא ניתן לאפשר כניסה חינם רק לתושבי העיר, וכי קיימים עוד פארקים רבים בעיר, אליהם הכניסה אינה כרוכה בתשלום. נוסף לכך, לגן החיות יש הוצאות תפעול שאינן מאפשרות כניסה בחינם.

טענה נוספת שהועלתה היא שלא ניתן להעניק דברים בחינם בשנת בחירות - מהלך שיכול להצטייר כשוחד בחירות. בסופו של יום, ההצעה ירדה מסדר היום.

אלא שכל הטיעונים, מוצדקים או לא, לא שיכנעו את רוטמן, שממשיך כעת לפעול בנושא. לאחרונה הוא פנה לציבור בעיר למתן תרומות, על מנת שיוכל להגיש עתירה בנושא.

אבי רוטמן. צילום: דורון גולן

ההודעה פורסמה באתר שנועד לגיוס תרומות. לשון ההודעה: "זוכרים את הבטחתי לעשות הכל למען כניסת התושבים חינם לפארק. לא מדובר בכניסה לגן החיות אלא לפארק הירוק אשר אמור לשרת את כולנו. ב-1 בנובמבר העליתי את ההצעה במועצת העיר למתן כניסה חינם לפארק בקרית מוצקין.

בערים רבות ישנה כניסה חינם: רעננה, כפר סבא, חולון, הרצליה ועוד ועוד. בפארקים אלו, תמצאו שבילי הליכה, ריצה, מסלולי אופניים לצד מגרשי ספורט ומתקני שעשועים. ראש העירייה לא קיבל את הצעתי, ולכן אני פונה לתמיכה מהציבור הרחב.

"אנו צריכים לעבור לשלב הבא ולהיאבק בהחלטת העירייה בערכאות משפטיות למען כולנו באמצעות עתירה לבית המשפט. לשם הגשת העתירה, אנו זקוקים לתמיכה כלכלית עבור עורך דין ואגרות לבית המשפט. הצלחה שלנו תאפשר לכל התושבים להיכנס חינם לפארק שהוקם וממומן על ידי הציבור".

עד לרגע כתיבת שורות אלו תרמו כ-21 תורמים סכום של 1,430 שקל.
המהלך של רוטמן גרם להרמת גבה. "הגשתי עתירות רבות במסגרת היותי חבר מועצה, ומעולם לא ביקשתי מהציבור עזרה", אמר חבר המועצה יוסי פדידה.

"אני חושב שכך הייתי נוהג גם במקרה זה. מעבר לכך, יש צורך להסתכל גם על הצרכים של העיר. אם לחי פארק לא יהיו הכנסות, הוא יפשוט רגל, ואני לא הייתי רוצה שזה יקרה".