יו"ר ועד העובדים לשעבר בעיריית קרית ביאליק, יוסי ברבי, צפוי להתמודד בבחירות הבאות למועצת העיר מטעם מפלגת "התנועה החברתית" בראשות ירון מזוז. לדבריו, נשקלת גם התמודדות לראשות העיר.

ברבי מכהן בתפקיד מנכ"ל קרן הדרכה ותרבות בהסתדרות. במסגרת תפקיד זה הוא אחראי על שבעה ענפים במשק. עוד קודם לכן כיהן ברבי גם כחבר מועצה, לשם הוא מתכנן לחזור בקרוב.

יוסי ברבי. צילום: דורון גולן

בימים אלו, לדבריו, הוא בוחן התמודדות מחודשת למועצת העיר בקרית ביאליק, במסגרת 'התנועה החברתית' בראשות ידידו הקרוב, ירון מזוז. "התנועה החברתית בקרית ביאליק משותפת לי ולירון מזוז. אנחנו עושים את עבודתנו בהתנדבות", אמר השבוע.

"יש לי המון פניות מאנשים ועובדים שהכירו אותי בעבר ומכירים אותי בהווה, וביקשו ממני להשתלב בתוך הפעילות הציבורית המוניציפלית. הנושאים החברתיים בוערים בעצמותי, ואני אשתלב בוודאות.

"הייתי רוצה לפעול בעניין הארנונה ואיך ניתן להוזיל אותה עבור התושבים. דבר נוסף הוא זכויות העובדים, וכן תאגיד המים. כיום חלק מהעיסוקים שלי הם שמירת ואכיפה של זכויות עובדים, בשבעה ענפים. מדובר בערך ב-100 אלף עובדים בכל הארץ, ואני יודע איך לפעול במערכות גדולות".

ירון מזוז. צילום: נחום סגל

לדברי ברבי, פרט להתמודדות למועצת העיר, נשקלת גם האפשרות להתמודדות לראשות העיר. "העניין נמצא על השולחן, וזה ייבחן לעומק בהמשך", אמר. "אני מחכה לראות מה יקרה בחודש-חודשיים הקרובים. כרגע הכל על המאזניים. אנחנו עושים את הבדיקות שלנו לגבי כל המרחב. גם לגבי ביאליק וגם לגבי חיפה, שם אנחנו בוחנים את ההתמודדות של ירון מזוז".

מה אומר על זה ראש העיר, אלי דוקורסקי?
"לא יודע, לא שוחחתי איתו. יכול להיות שנשוחח בעתיד. אני חושב שקודם כל הוא יראה בחיוב שכוחות מקצועיים וטובים, שהיו בעבר איתו במועצת העיר ומבינים עניין ואיך מטפלים במערכות גדולות, חוזרים לשבת במועצת העיר על מנת שיהיו דיונים פוריים".

סגן השר להגנת הסביבה, ירון מזוז: "ברבי שייך לתנועה החברתית בקרית ביאליק, שאני היו"ר שלה. יש בתנועה 31 חברים, מה שיוחלט במסגרת התנועה, זה מה שיקרה בבחירות המוניציפליות בקרית ביאליק, וזה נכון גם לגבי חיפה. עוד כחודשיים נקבל החלטות. נכון לעכשיו, הכל פתוח".