יעקב בוחבוט. צילום: ליאת בוזגלו

יעקב בוחבוט מקים רשימה שתתמודד למועצת העיר בקרית ביאליק בבחירות הקרובות. לדברי בוחבוט, המטרה היא לסייע לאוכלוסיות החלשות.

"אני רוצה לשנות חשיבה - להתעסק עם האנשים", אומר בוחבוט (62), איש עסקים ותושב קרית ביאליק במשך 36 שנה. הוא נשוי לסימה, אב לשלושה בנים ואח של ראש עיריית מעלות, שלמה בוחבוט.

לאחרונה הקים רשימה עצמאית חדשה שנקראת 'אופק חדש לביאליק', שתתמודד למועצת העיר בבחירות הקרובות. לדבריו, המטרה שלו היא לסייע לאוכלוסיות חלשות בעיר. "הקמתי את עמותת 'טוב וחסד' קריות", סיפר.

"במשך עשר שנים פעלתי בעמותה לטובת תושבי ביאליק. ראיתי את המצוקות והסבל של האוכלוסייה החלשה. ראיתי צעירים שלא מגיעים לשום מקום. אני חושב שרשות מקומית צריכה לקחת את הטיפול בהם על עצמה, ולא עמותות פרטיות שקורסות בלהשיג כסף.

"רשות לא יכולה רק לקבל מהתושבים, צריך גם להעניק מעצמה. באתי לתת מענה מהלב שלי. אני חי את זה. גדלתי בעיירת פיתוח, 10 נפשות בבית של 52 מ"ר. אני יודע מה זה חיים קשים, שאתה רוצה להתקדם ולהגיע למשהו ואתה לא יכול".

למה עכשיו?
"הגעתי לגיל 62 והחלטתי שמה שעשיתי בסתר 30 שנה, אוציא לפועל בצורה גלויה. בצורה שהמערכת תעזור לי להתמודד עם דברים שלא יכולתי להתמודד איתם בגלל מגבלות כספיות של העמותה. לרשות מקומית יש הרבה כסף, במיוחד לקרית ביאליק. זאת עיר עשירה".

מה התוכנית?
"החלטתי להוריד גז מהעסקים ולהתעסק עם האוכלוסיות המוחלשות, הצעירים, הזקנים, עולים חדשים.

האוכלוסיות החלשות בביאליק לא מקבלות את תשומת הלב הנדרשת ולא נהנות מהמשאבים של העירייה. אני רוצה לשנות חשיבה - להתעסק עם האנשים. מאוד חשוב לי נושא הצעירים. לא ייתכן שיש הגירה שלילית של צעירים מביאליק".

יש כבר מפלגת צעירים בקרית ביאליק.
"הם היו אמורים לגרום לכך שהצעירים בביאליק ירגישו אותם. לצערי הרב, זה לא קורה".

למה אתה מצפה?
"לקבל מספיק מנדטים כדי להשפיע. שיהיה לי מספיק כוח לעזור לאנשים שזקוקים לכך. אני רוצה להקים משרד, שכל מי שיש לו בעיה יבוא. לצערי, המילה חמלה הולכת ומתה".

למה לא תתמודד לראשות העיר?
"כי אני חושב שאלי דוקורסקי הוא ראש עיר טוב, אבל הוא צריך את האנשים המתאימים לידו. מישהו שידחוף אותו להתעסק באנשים. הכל בסדר בקרית ביאליק, יש פסלים, שבילים, ניקיון, אבל עם בני האדם הרשות המקומית לא מתמודדת. זה לא הגיע לשולחן של דוקורסקי.

"אני לא חושב שהיה חבר מועצה אחד שהעלה הצעה לסדר בנושא הזה. אני חושב שאם זה היה עולה, אלי היה נותן יד לזה".

מה אומר דוקורסקי?
"הוא יודע ואני חושב שהוא גם מברך. אני גם מאחל לו בהצלחה".

נראה שאתה כבר בקואליציה שלו.                                          "השאיפה שלי אינה להיות בקואליציה, אלא לקבל משאבים כדי ליישם את מה שהבטחתי בבחירות. אם לא אקבל את מה שאני רוצה מבחינה קהילתית חברתית ומה שהבטחתי לאנשים, אני לא נכנס לקואליציה. אבל אין לי ספק שאלי יתמוך ברעיון הזה".

מה אומרים במשפחת בוחבוט?
"כולם תומכים וכולם מאמינים בי".