המועמד לראשות עיריית קרית ים וסגן ראש העיר לשעבר, שלומי טל, התעורר בסוף השבוע לבוקר לא נעים, כשכתובות נאצה נגדו רוססו בשכונת סביוני ים בעיר, חלק משלטי הבחירות שלו ברחבי העיר הושחתו, וביצים הושלכו על רכב שנשא את שלטי הבחירות שלו.

שלומי טל וכתובת שרוססה על הקיר. צילום: פרטי

בעקבות האירועים, ראש המטה של שלומי טל הגיש תלונה בתחנת זבולון ואלה פתחו בחקירה. טל: "יש גורמים בעיר שמבינים שהולך להתחולל פה שינוי, ומנסים לעצור אותו בדרכי הסתה אלימה, ונדליזם והשחתת רכוש. תושבי קרית ים הם אנשים שומרי חוק, ומעשים מהסוג הזה מכתימים את העיר ואת כולנו".

בנושא אחר מחק בית המשפט המחוזי עתירה של טל, שביקש לשנות את השם שמופיע בפתק ההצבעה למועצה. רשימתו "בוחרים נכון" הגישה את העתירה בדרישה לשנות את השם המופיע בפתק ההצבעה, ולהוסיף לצד אות הרשימה "כ", ושם הסיעה "בוחרים נכון", גם את שמו.

טל טען כי הוטעה על ידי ועדת הבחירות בזמן מילוי טפסי הסיעה וציין כי שמו הוא "המותג", הציבור מכיר את שמו מעשייתו הציבורית רבת השנים. בית המשפט המליץ למחוק את העתירה ורמז שסיכוייה להתקבל נמוך. טל: "נדאג שהמצביעים שלנו לא יתבלבלו ויידעו להצביע בשני פתקים: שלומי טל לראשות העיר ו"כ – בוחרים נכון" למועצת העיר".