שעתיים לפני סגירת הקלפיות ובקרית מוצקין עדיין סוערות הרוחות.

ציקי אבישר ויריב גסר. צילומים: נחום סגל

הקרב היצרי בין ציקי אבישר לחיים צורי נותן את אותותיו בשטח ובמהלך היום אירעו תקיפות, תלונות במשטרה, קריעת פתקים של מועמדים והעלמתם.

עד לרגע זה המועמדים מסתובבים בין הקלפיות ומנסים להשיג כל קול. המתח בקרב התושבים בשיאו. גם המאבק על מועצת העיר ניכר בשטח.

מועמדי המפלגות מסתובבים בקלפיות ומנסים להשפיע על דעת הקבל. התמוטטותו של יו"ר סיעת לב, בומה ברחד, בקלפי בבית ספר אחדות העיבה על החגיגה הדמוקרטית. ברחד הובל לבית החולים.

ההמתח בשיאו. הצבעה במוצקין

מנכ"ל העירייה, יריב גסר, הגיש  לפני זמן קצר תלונה במשטרה נגד פעיל של ציקי. לטענתו, הפעיל תקף אותו בקלפי ברחוב דקר. הפעיל שעבד כמשקיף הורחק מהקלפי וזומן לחקירה.

לטענת הפעיל מדובר בתלונת שווא. "אני לא נגעתי בו בכלל", אמר. "אני ביקשתי מחיים צורי ופמלייתו לא להיכנס לקלפי עם חומרי תעמולה כי זה אסור.

"הוא בסך הכל עמד לידי ופתאום אמר אתה תקפת אותי . אחרי עשר דקות הגיעה משטרה וזימנה אותי לחקירה מחר. זאת פשוט התנהגות ביריונית".

שעה קודם לכן פעילה של חיים צורי סטרה למועמד לראשות העיר, ציקי אבישר, בקלפי בבית הספר שרת וירקה על משקיפה בקלפי. תלונה הוגשה במשטרה.

בקרית ביאליק נמשך גם עתה המאבק להעלות את אחוז ההצבעה מפעם קודמת, אולם נכון לעכשיו לא ניראה שיהיה שינוי משמעותי. תורמת לכך העובדה שאלי דוקורסקי מועמד יחיד לראשות העיר.

בקריות חיים ושמואל שורר מתח עצום בקרב המועמדים. במשך היום הגיעו המועמדים לראשות העיר לסיור בקלפיות בקרית חיים ושמואל.

הם זכו גם לקריאות תמיכה וגם לקריאות בוז. נכון לעכשיו קשה לנבא מי ינצח בקרב החיפאי - יונה יהב או עינת קליש רותם. בקלפיות ניתן להרגיש תמיכה גדולה בקליש, אולם יהב לא מאבד תקווה ונלחם עד לרגע האחרון.

ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, מחכה לניצחון סוחף. "אני מגיע בבחירות האלו עם 90 אחוזי תמיכה של הציבור. אני מאוד רגוע ביום הבחירות כי מי שעובד כל הקדנציה, יכול לנוח ביום הזה.

"אחוזי ההצבעה מאוד גבוהים, אני מאמין שנגיע ל-50% לעומת 31% בפעם הקודמת,  וזה יעבוד לטובת הרשימות הגדולות שיתחזקו. אני הכי רגוע בעולם ואפילו יצאתי לשתות קפה בקיריון. זה  יהיה ניצחון סוחף".

לשלומי לטל כמעט לא הייתה נוכחות בקרית ים מבחינת כרזות. עם זאת טל שמר על אופטימיות :"זה נראה בסדר. אנשים מגיעים להצביע וגם האנשים שלנו מגיעים לקלפיות".

אין לך כל נוכחות בקלפיות?

"נכון, לנו אין מימון מאף אחד ואין לנו תקציבים כמו שיש ליתר הרשימות. המימון הוא שלי, אין ממנים ואין תורמים. אז אנחנו מחלקים את מה שיש ונוכחים בשטח כמה שאפשר".

אתה מייצג את כולנו של שר האוצר. אין סיוע?

"אנחנו לא מקבלים כל מימון מהם. הם עוזרים, תומכים, מפרגנים אבל אין מימון. ולמרות זאת בערב עוד נפתח שמפניות כשנדע את התוצאות".