למרות שהוא מתמודד יחיד, ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, עובד קשה במטרה לא לשלם הרבה עבור קואליציה, ובעיקר לא לממן סגן ראש עיר שני בשכר. "כל הסיעות רוצות סגנים בשכר", אמר דוקורסקי.

אלי דוקורסקי. צילום: נחום סגל

הבחירות בביאליק מתנהלות בעיקר על מנדטים למועצה. הסיעות עושות מאמצים במטרה לשפר את מעמדן במשא ומתן קואליציוני לאחר הבחירות. דוקורסקי מצידו מנסה לקבל מספר רב של מנדטים, כדי להקטין את התשלום למפלגות האחרות עבור כניסתן לקואליציה, מצב בו עמד בקדנציה האחרונה. דוקורסקי שואף לקבל לפחות שמונה מנדטים, פי שניים מהקדנציה הנוכחית.

מארבעה לשמונה מנדטים זו קפיצה גדולה. זה אפשרי?

"אפשרי. חלק מהסיעות שרצו בבחירות הקודמות לא מתמודדות, וחלק מהאנשים שידעו להביא קולות, כמו צביקה ברקאי ויוסי דואק, לא מתמודדים הפעם. מעבר לזה, העשייה בעיר גדולה, ואני חושב שהציבור יידע לתרגם אותה לא רק לתמיכה בי לראשות העיר, אלא גם לתמיכה בסיעה שלי, חי.

"הפעם אני עובד אפילו יותר קשה ממערכת הבחירות הקודמת, ערב ערב אני בשני חוגי בית, טלפונים לתושבים, סיורי שטח, קמפיין ברשתות חברתיות ועוד. כל זאת כדי להבהיר לציבור שאני מתמודד גם למועצת העיר".

מיעוט המנדטים של דוקורסקי בקדנציה האחרונה גבה ממנו מחיר כבד: מינוי שלושה סגני ראש עיר, אחד מהם בשכר, ושני משנים לראש העיר. הפעם, לדבריו, המטרה היא לחסוך במינויים אלה.

"אין הסכמים חתומים עם אף סיעה. הדבר היחיד שאני יכול לומר הוא שלאחר הבחירות אפנה לכל הסיעות שייכנסו למועצה על מנת להרכיב קואליציה, אבל כמו שאני אומר לתושבים, ככל שסיעת חי בראשותי תהיה סיעה גדולה ומשמעותית יותר במועצה, כך המחיר הפוליטי שהציבור יצטרך לשלם כדי לממן הסכמים קואליציוניים, יהיה שולי. כל הסיעות רוצות סגנים בשכר.

"אני אקרא לכל הסיעות להיכנס לקואליציה, אבל אם לסיעתי יהיו שמונה מנדטים, למחיר הפוליטי לא יהיו לו השלכות כספיות משמעותיות לקופת העירייה, ולא יצריך אותי להפנות כספים לטובת מימון עלות של סגן ראש עיר שני בשכר".