הקרב על האות: הילה רובין שלם, שהיתה לפני שתי קדנציות חברת מועצה מטעם סיעת הצעירים המקורית, ומתמודדת בבחירות הקרובות במסגרת רשימה עצמאית, נאלצה לשנות את אות הבחירות שלה, לאחר שחברה לשעבר בסיעת הצעירים עשה לה, לדבריה, תרגיל שמנע ממנה את השימוש באות ה'. רובין שלם גם שינתה את שם הרשימה, ותרוץ בסיעה בשם "הילה שלם והתושבים", עם האות י'.

"דם חדש ואנרגטי למועצה הוותיקה". הילה רובין שלם (במרכז) וחבריה לרשימה צילום: פרטי

בן שלוש ורובין שלם נבחרו לפני עשר שנים לחברות במועצה, במסגרת סיעת צעירי קרית אתא. לפני חמש שנים הצטרפה הסיעה לליכוד. בן שלוש נכנס למועצה, אך רובין שלם לא. בסיום הקדנציה הזדהה בן שלוש בשם "הצעירים מקרית אתא" וקיבל את האותיות הצ, תוך ניצול מעמד של סיעה יוצאת, למרות שסיעת הצעירים המקורית רצה תחת האות צ'.

אבל מיד לאחר ההזדהות, בן שלוש הודיע כי יתמודד במסגרת רשימת הליכוד, והעביר את שם הסיעה לידי חברו שלומי כלפון, שלמעשה ירוץ בבחירות הקרובות בשם 'הצעירים מקרית אתא' תוך ניצול מעמד של סיעה, מבלי צורך להגיש חתימות. רובין שלם טענה שמדובר בתרגיל שמנע ממנה את השימוש בשם הצעירים וגם באות ה', שהיתה הבחירה הראשונה שלה, ואף שימשה אותה בפרסומים הראשונים.

לטענתה, החליטה לרוץ כדי להוות פה לכל אלו שלא מסכימים עם דרכו של ראש העיר. בן שלוש העדיף להמשיך לתמוך בראש העיר.

לדברי רובין שלם, הקימה את הסיעה לאחר שהבינה כי בן שלוש מתכוון להתמודד בעצמו במסגרת סיעת צעירי קרית אתא, ועל כן הופתעה כשהוא הזדהה כסיעה ומיד העביר אותה לכלפון. לדבריה, זה פגע בה קשות וגרר אותה להוצאות גדולות. בן שלוש טען כי מדובר בוויכוח אידאולוגי, תמיכה או אי תמיכה בראש העיר.

השבוע הציגה רובין שלם את הרכב הרשימה שלה, ובה שילוב של צעירים ומבוגרים. "הגיע הזמן לרענן את השורות ולהכניס דם חדש ואנרגטי למועצה הוותיקה", אמרה.
אחרי רובין שלם, נשואה ואם לשניים, הוצבו רואי דוד (38), ניר יעקבי (39), איציק ג'ינו (25), וירדן גואטה (22).